Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rusi nestíhajú, v hoteloch netečie voda, chýba zariadenie

Fontány v Soči si fotografujú turisti. (Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|Publikované 3. feb 2014 o 20:09

V Soči zabíjajú túlavých psov, novinárka z USA sníva o internetovom pripojení v hoteli.

SOČI, BRATISLAVA. Tri dni pred otvorením olympijských hier v Soči organizátori nemajú všetko hotové. V horskom stredisku Červená Poľana v nedeľu stále nefungovali hotely pre médiá.

V niektorých netiekla voda, ďalšie neboli zariadené. „Vonkajšie priestory, chodby a výťahy boli ako na stavbe. V izbách nesvietilo svetlo, nefungovali elektrické spotrebiče a všade bol prach a špina,“ sťažoval sa fotograf agentúry EPA Jörg Reuter. Musel ísť hľadať ubytovanie o 40 kilometrov ďalej – k pobrežiu.

Nábytok rozbaľujú z igelitov

„V týchto troch hoteloch robíme finálnu kontrolu zariadenia. Po jej skončení sa hostia budú môcť nasťahovať,“ napísal organizačný výbor. Hostí zatiaľ presúvajú do voľných kapacít.

Korešpondentka Washington Post zase „sníva“ o internetovom pripojení v hoteli.

Aj slovenskí športovci, ktorí sú v Soči od piatka, videli, že prípravy finišujú.

„Cestou do hôr sme videli hromadu novopostavených hotelov, pri cestách postávali vozy a nakladali stĺpy alebo som videla, že v niektorých hoteloch rozbaľujú nábytok z igelitov,“ napísala na blogu akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková.

Psy ako biologický odpad?

Negatívne reakcie spustila aj správa, že Rusi zabíjajú v Soči tisíce túlavých psov. „Predstavte si, že počas olympijskej súťaže dopadne skokan na lyžiach a rozbehne sa k nemu pes. To by sa skončilo zle,“ vraví pre ABC Alexej Sorokin, majiteľ firmy, ktorá to má na starosti. „Treba to nazvať pravým menom. Je to biologický odpad.“

Tento prístup odsúdili športovci i svetové organizácie na ochranu zvierat.

„Organizátori pristúpili na humánnejší spôsob a zvieratá budú odchytávať a sterilizovať,“ napísala po kritike agentúra RIA novosti.

Rusi pracujú svedomito

Ruskí pracovníci i dobrovoľníci v stredisku sú však podľa reportérky Washington Post Kathy Lally svedomití a nápomocní.

Na hoteli sa jej pozdáva plnohodnotné raňajkové menu a pri výbere operátora v mobile jej toho s najlepším signálom dokonca poradila upratovačka.

"Keď prišiel novinár na hotel neskoro v noci o niekoľko dní skôr, najskôr dostal od recepčnej odpoveď, že izbu nemá. No vzápätí na chvíľku odišla do zadných dverí a vrátila sa so širokým úsmevom a kľúčmi," napísala vo svojom článku Kathy Lally.

Šatňa slovenských hokejistov v Soči

((fotogaleria))

FOTO: Facebook Slovenský olympijský výbor

Miloslav Šebela sa venuje cyklistike, biatlonu, motorizmu, plávaniu a ďalším individuálnym športom. Reportérsky pokrýval zimné olympijské hry vo Vancouvri, v Soči a Riu, niekoľko šampionátov v cyklistike a dva hokejové. Okrem písania o športe sa aktívne venuje cyklistike, triatlonu a ultratrailu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.