Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rusi nepochopili matku Kuzminovú

Anastasia Kuzminová (Autor: SITA AP)
Sportnet|Publikované 24. feb 2009 o 21:00

Tešila sa na rodinu, no dala prednosť ďalšej športovej výzve. Anastasia Kuzminová, ktorá získala na MS v biatlone striebornú medailu pre Slovensko, odlieta na európsky šampionát.

BANSKÁ BYSTRICA. Anastasia Kuzminová bola po návrate z MS v Pjongčangu rozhodnutá vydať sa za synom Jelisejom, manželom Danielom a svokrovcami do Liberca. Tam súťaží manžel na svetovom šampio?náte v klasickom lyžovaní.

Veľmi sa na rodinu tešila, no napriek tomu svoje rozhodnutie zmenila. Nechcela zahodiť ďalšiu veľkú športovú šancu, účasť na majstrovstvách Európy v ruskej Ufe „Srdce ma za najbližšími veľmi ťahalo... Túžim však využiť súčasnú dobrú formu, chcem niečo dokázať a opäť čosi získať pre Slovensko," vyhlásila.

Narodila sa v Rusku a pod dievčenským menom Šipulinová odštartovala kariéru biatlonistky. Už v 24. rokoch si môže hovoriť, že úspešnú kariéru.

Rodáčka z Ťumeňu sa netají, že Slováci jej poskytli lepšie podmienky na prípravu ako ruskí funkcionári. „Po narodení syna Jeliseja mi oznámili, že maximálne tri mesiace môžem dojčiť a potom musím začať trénovať. Na to som nebola pripravená. Slováci moje materské potreby pochopili a Jeliseja som dojčila do šestnástich mesiacov, do septembra minulého roka," povedala Kuzminová. Do Banskej Bystrice sa vrátila v pondelok v noci a dnes už odlieta na šampionát do Ufy.

„Anastasia urobila pre Slovensko fantastický výsledok. Tešia sa z toho všetci ľudia. A spomínajú, ako emotívne prežívali preteky pri televízoroch. Naopak, Nasťa bola chladnokrvná a suverénna," povedal šéf Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra.

Kuzminová poznala atmosféru juniorských šampionátov, na seniorskom mala premiéru. Skvelú.

„Pred pretekmi s hromadným štartom som absolvovala päť súťaží, navyše, v Pjongčangu sme boli už desať dní pred začiatkom MS na sústredení a už som sa cítila unavená. Ale keď som sa ocitla v boji o medailu, nechcela som šancu pustiť," pripomína.

Na zlato už nemala síl, ale striebro nechcela pustiť za žiadnu cenu. „Zajcevovú poznám, spolu sme trénovali a vedela som, že na ňu nemám. V cieli ruskí pretekári s úsmevom hovorili, že zlato a striebro získala jeden a pol Slovenky, keďže Zajcevová žije so slovenským manželom v Domaniži," dodala Anastasia.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.