Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Rusi garantujú sneh na olympiáde

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. feb 2013 o 13:51

Odvážny sľub zaznel vo štvrtok pri príležitosti spustenia odpočítavania záverečných 365 dní do slávnostného otvorenia.

SOČI. Globálne oteplenie nie je pre ruských organizátorov zimných olympijských hier 2012 strašiakom, rok pred začiatkom podujatia garantujú, že sneh bude. Je to pre nich otázka národnej hrdosti.

Keby sa o rok malo v dejisku lyžiarskych disciplín v Červenej Poľane zopakovať počasie z uplynulých dní, v priebehu týždňa by sa menili teploty od 6°C pod nulou so snehovými búrkami po plusových 10°C.

V samotnom Soči momentálne panuje priam jarná klíma s 19 °C. V horách to nie je o nič lepšie, namerali tam až 15 °C. Rusi sa spoliehajú na snehové delá a ďalšie technológie.

"Môžeme garantovať, že sneh tu o rok bude," neohrozene vyhlásil prezident organizačného výboru Dmitrij Černyšenko.

Putin prepustil viceprezidenta Ruského olympijského výboru

Prezident Vladimir Putin prepustil vrchného predstaviteľa Ruského olympijského výboru, dôvodom je oneskorenie stavebných prác v rámci príprav na zimné olympijské hry 2014 v Soči.

Putin kritizoval Achmeda Bilalova, viceprezidenta národného olympijského výboru, po tom, ako sa zistilo, že výstavba skokanských mostíkov sa oneskorila a predražila.

"Ľudia, ktorí si neplnia svoje povinnosti v takom rozsahu, ako majú, nemôžu viesť olympijské hnutie v našej krajine," cituje agentúra Reuters vicepremiéra Dmitrija Kozaka.

Súvisiace články