Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Rusi chcú lepšiu zmluvu s NHL

Sportnet|26. mar 2004 o 00:00

COLUMBUS - Cesta ruskej hokejovej nádeje Alexandra Ovečkina do NHL zrejme nebude jednoduchá. Zmluva o odchode európskych hráčov do zámoria medzi NHL a Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) vyprší na konci sezóny a niektoré elitné ruské kluby sa ...


Ruský reprezentant Alexander Ovečkin je veľkým talentom. V NHL by ho chceli všetky kluby, či tam však zamieri, je otázne. FOTO - TASR/EPACOLUMBUS - Cesta ruskej hokejovej nádeje Alexandra Ovečkina do NHL zrejme nebude jednoduchá. Zmluva o odchode európskych hráčov do zámoria medzi NHL a Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) vyprší na konci sezóny a niektoré elitné ruské kluby sa vyjadrili, že nechcú byť súčasťou nového kontraktu.

Ruskú stranu pobúril prípad Nikolaja Žerdeva, ktorý opustil CSKA Moskva a zamieril počas sezóny do Columbusu. Moskovský klub namietal, že Žerdev, prvý draftový výber Blue Jackets v roku 2003, má v Rusku vojenské povinnosti. Prípad vyriešil v prospech Columbusu až arbitrážny súd. Rozhodol, že americký klub splnil všetky podmienky spomínanej zmluvy a umožnil Žerdevovi pokračovať v zámorskej kariére.

"Niektoré ruské kluby sa snažia vyjednávať individuálne, pretože si myslia, že z toho budú mať väčší úžitok," prezradil William Daly, výkonný viceprezident NHL. Daly informoval IIHF, že NHL nemá záujem o novú zmluvu, v ktorej nebudú zahrnuté ruské kluby.

Ovečkin, ľavý krídelník Dinama Moskva, patrí k najväčším talentom svetového hokeja. Generálny manažér Florida Panthers Rick Dudley ho dokonca označil za "najväčší talent, čo som za posledných 20 rokov videl."

O poradí v drafte rozhodne žreb, no najväčšiu šancu získať ho majú najslabšie kluby tejto sezóny Pittsburgh, Columbus a Washington. Daly tvrdí, že to, ako bude vyzerať budúca dohoda, závisí najmä od ruskej strany.

(sita)

Súvisiace články