Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rudolf Pavlík začne zimnú prípravu v Krompachoch, o ponuke z iných klubov nechce hovoriť

Sportnet|Publikované 22. dec 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Tréner Pokroku SEZ Krompachy Ľuboš Ontko si terajšiu zostavu mužstva bez mladého futbalistu Rudolfa Pavlíka zo Spišskej Novej Vsi

nevie ani predstaviť. Skromný, ctižiadostivý a futbalu oddaný Rudolf odohral za Krompachy v jesennej časti všetkých 16 zápasov.

"V podstate môžeme byť s umiestnením a výkonmi spokojní. Odohrali sme kvalitnú jeseň, len niektoré zápasy nám nevyšli podľa predstáv. Mrzí hlavne zápas v Betliari, ale vzhľadom na úzke ihrisko, sa nedalo tvoriť a aj domáci fanúšikovia urobili svoje. V Žakarovciach sa na nás domáci vytiahli, chceli odčiniť krutú prehru (0:10) u nás. Šťastie bolo na našej strane v Moldave, kde bezgólová remíza bola spravodlivá. Škoda prehry v predohrávke jarného kola v Slivníku," hodnotí mladý hráč jeseň.

Ako uvádza, Krompachy forsírujú útočný systém 4 - 4 - 2 s nabiehaním krajných stredových hráčov do útočnej línie.

Rudo Pavlík sa rád zapája do útoku, veď zaznamenal 6 gólov, ale v mužstve mu prislúcha plniť viac defenzívne úlohy. Krompachy majú pomerne úzky káder, ale mladí a starší hráči si dobre rozumejú na ihrisku aj mimo neho.

"Tu by som chcel vyzdvihnúť Jaroslava Uličného. Tento 43 - ročný (!!!) futbalista je vždy pripravený zaskočiť, trebárs aj na brankárskom poste. Z mladých hráčov okrem mňa dostali príležitosť Tomáš Biľ a Zdeno Šefčík. Tým by som chcel aj za nich poďakovať hrajúcemu trénerovi Ľ. Ontkovi za prejavenú dôveru, ktorú nechceme sklamať.

Sme mladí futbalisti, nie všetky zápasy vyjdú. Náš tréner vie veľmi dobre skĺbiť skúsenosti starších s bojovnosťou a nasadením mladších hráčov," uviedol R. Pavlík, ktorý navštevuje posledný ročník SPŠ drevárskej v Spišskej Novej Vsi. Nedávno mal stužkovú slávnosť a v plánoch do budúcnosti rozmýšľa o podaní prihlášky na fakultu humanitných a prírodných vied do Prešova.

Vianočné sviatky bude tráviť v rodinnom kruhu, kde sa teší na maminu kapustnicu, filé, šalát a koláče.

"Chcem sa v prvom rade poďakovať rodičom, že mi vytvorili podmienky pre futbal. Aj keď počas sezóny trikrát do týždňa cestujem do Krompách na tréning. Otec vždy v nedeľu na majstrák ide s autom so mnou. Samozrejme, že doma sa bavíme o futbale. Otec je najväčší kritik mojich výkonov, ale aj spravodlivý. Teraz počas prestávky a zimných prázdnin budem chodiť do haly, posilovne a zabehať si do prírody spolu s bývalými spoluhráčmi zo Spišskej Novej Vsi Karolom Herichom (v súčasnosti pôsobí v rakúskom Horne) a Karolom Sedláčkom (hráč Interu Bratislava). Poznáme sa od prípravky a priateľstvo nám zostalo dodnes," skonštatoval Rudolf Pavlík.

Krédom obidvoch Pavlíkovcov (otec & syn) je: "Vždy byť pripravený na zápas a na prvom mieste musí byť futbal."

Rudo má vytvorené výborné rodinné zázemie a tak sa môže venovať len a len futbalu.

Na otázku, čo ďalej odpovedal ako profesionál.

"Zimnú prípravu začnem asi v Krompachoch, ale je o mňa záujem aj z vyšších súťaží. To ma nezaťažuje, je jasné, že aj ja mám záujem hrať vyššie súťaže, ale som ešte mladý, aby som sa hneď pri prvej ponuke vedel rozhodnúť. Keď zostanem v Krompachoch, určite urobím všetko preto, aby sme postúpili. Čaká nás však ešte 14 kôl a ako viete, futbal sa nehrá len na ihrisku, no mne to neprislúcha a ani si to nemôžem dovoliť hodnotiť ambície nášho mužstva. V Krompachoch sme skvelá partia, nechceme sklamať našich fanúšikov, ktorí nám veria a držia palce," ukončil svoje hodnotenie mladý ambiciózny futbalista Rudolf Pavlík.

Súvisiace články