Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Rudolf Jendek: Nie som hviezda ani strelec

Sportnet|Publikované 27. okt 2006 o 00:00

Košice Hokejová extraliga dnes pokračuje 18. kolom. Košičania sa predstavia vo Zvolene. A v zostave HC by po prvý raz mal objaviť aj obranca Rudolf

Jendek. Tridsaťštyriročný hráč už včera trénoval v novom pôsobisku. V stredu došlo k hráčskej výmene medzi Košicami a Nitrou. Na východ si to namieril Jendek, do Nitry Topoli. Dlhoročného beka belasých sme sa v tejto súvislosti požiadali o rozhovor.

Rudolf, kedy ste sa dozvedeli, že je aktuálny váš odchod z Nitry a že vás získali práve Košice?

"O tom, že by som mal odísť sa rozprávalo nejaký čas. Počul som to od svojho agenta. Ale ja som s nikým v kontakte nebol. Zmluva niečo také ani hráčovi nedovoľuje. Takže až kým sa Nitra a Košice nedohodli, ja som bol celkom mimo hry. Až potom sa mi ozvali Košičania, že kedy a kde sa mám hlásiť."

Do akej miery ste udalosťami posledných hodín zaskočený?

"Zase až tak veľmi nie, lebo o odchode sa šuškalo. Vedel som, že aj pre mňa by to bolo riešenie, takže mi záujem Košíc prišiel vhod."

Môžete prezradiť, kvôli čomu?

"Je toho viac, ale nechcel by som sa k tomu podrobne vyjadrovať. Skrátka, pár vecí sa neriešilo tak, ako by sa malo. Stalo sa viac chýb."

Máte pocit, že ste v Nitre sklamali výkonmi?

"Vyjadrenia na moju adresu boli také. Už niekde na začiatku však došlo k nepochopeniu. Vraj odomňa čakali, že nahradím Dušana Mila, že som ofenzívny typ obrancu, že budem dávať góly. Čakali ich odomňa. Tak ja neviem, v extralige hrám 12 rokov, asi stačilo pozrieť si moje štatistiky."

Takže príchod do Nitry hodnotíte ako nevydarený ťah?

"Nenaplnili sa očakávania klubu a ani moje. Moje schopnosti sú skrátka celkom iné, myslím si, že v Nitre hľadali celkom iný typ obrancu. Ale je to pre mňa ďalšia skúsenosť. Veď doteraz som žiadny trejd počas sezóny nezažil a musím priznať, že na pôsobenie v Košiciach sa teším. Hokejový život je taký a ja som dostal novú šancu v Košiciach."

Vravíte, že v máte iné prednosti aké čakali v Nitre. Akú sú teda vaše silné stránky, ktoré by sa mali prejaviť v novom pôsobisku?

"V prvom rade je to defenzíva. Pracujem pre mužstvo. Dokážem vybojovať puky pre spoluhráčov. Nie som hviezda, nie som ani strelec. Na to sú iní."

Tým ale nechcete povedať, že vás nepoteší gól, alebo prihrávka?

"Jasné, že poteší. No v košickom mužstve je dosť dobrých strelcov a ja neviem ako ma bude chcieť využívať tréner Šterbák. Samozrejme, od modrej páliť viem."

Do akej miery je pre vás prostredie v Košiciach neznáme?

"Nie je úplne neznáme. V extralige hrám roky, viem, že Košice patrili vždy medzi špičku. Poznám tu kopec hráčov. Hlavne zo Slovana, lebo tam hrali Lipiansky, Lažo, Javín, Špilár, Kováč."

Uvedomuje si, že prichádzate do klubu, v ktorom sú nároky aj ciele najvyššie?

"Ja som bol v Slovane zvyknutý hrať pod tlakom. A tak sme dokázali fungovať. Ak sú tie nároky opodstatnené, tak je to v poriadku. Je samozrejmé, že od Košíc sa čaká veľa, že v tabuľke pôjdu vyššie ako sú."

Ako by ste si predstavovali premiéru vo Zvolene?

"No mala by byť víťazná, potom bude všetko v poriadku. Verím, že získame tri body."

Súvisiace články