Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Rudnianska desiatka medzi prekvapeniami jesene

Smižianska radosť. Druhé mužstvo piatoligovej tabuľky hladko zvíťazilo na pôde Hrabušíc 4:0. Na snímke gól na 2:0. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 22:00

Posledné Harichovce budú hrať u prvých Kravian. Novovešťania cestujú na pôdu druhých Giraltoviec.SPIŠ. Deväť kôl majú za sebou štvrto– a piatoligisti zo Spiša, o dvadsaťjeden bodov sa doteraz bojovalo v nižších ligových súťažiach. Takmer vo všetkých ligových skupinách je všetko ináč, ako sa predpokladalo.

Výkonnostne najvyššou súťažou pre spišské kluby sa stala 4. liga Východ. Tá má svoju kvalitu, o čom svedčia výsledky a postavenie trojlístka Spišské Podhradie, Spišská Nová Ves a Krompachy. Po deviatich kolách sú na tom najlepšie Podhradčania na šiestej priečke.

Hoci sa očakávalo, že na prvých priečkach sa udomácni Spišská Nová Ves, realita je iná. Novovešťania sú teraz v centre pozornosti a všade sú veľkou atrakciou.

Viď príkladný nedeľňajší zápas vo V. Revištiach, kde zverenci trénera Ogurčáka nešťastne prehrali 1:3.

Prekvapením sú aj výkony osmeľujúcich sa Krompašanov, ktorí sa nezľakli ani silných Giraltoviec.

„Dal som dva góly, mužstvo zahralo v druhom polčase veľmi dobre a na našu adaptáciu v novej súťaži sa už treba skôr pýtať tréner Dunčka,“ skromne skonštatovala krompašská hrajúca legenda Ľuboš Ontko, ktorý v nedeľu dal dva zo štyroch gólov.

V desiatom kole Spišská Nová Ves opäť cestuje vonku. Na pôde druhých Giraltoviec to bude zápas „ako remeň“.

Podhradie meria cestu do Svidníka a ďalšiu dobrú šancu vylepšiť si dvanástu pozíciu v tabuľke majú Krompašania, keď znova hrajú doma proti Stropkovu.

Nezabudnuteľná desiatka

O jedno z najväčších prekvapení jesene sa postarali piatoligoví Rudňanci. Po dlhých desaťročiach schádzali z ihriska s dvojcifernou prehrou.

Výsledok 0:10 zo Sobraniec je pre futbalistov z baníckej obce veľkou výstrahou. Celkovo bolo deviate kolo pre spišských zástupcov pohromou.

Nepochodili Vlašania v Medzeve (2:4), ani Folkmarčania v Kr. Chlmci (1:2). Nálada sa môže vylepšiť po nedeli. Veľký Folkmar hrá doma s Čaňou a Vlašania majú za súpera Kalšu. Tvrdý reparát budú skladať Rudňanci na pôde druhého Horeša.

Futbalové lahôdky priniesli spišské derby v 6. lige Podtatranskej a výsledky boli veľmi prekvapujúce. Smižany si až poľahky poradili s Hrabušicami na ich pôde po výsledku 0:4.

Ostrosledované derby Harichovce – Teplička domáci znova nezvládli. Po výsledku 2:1 pre Tepličku tak Harichovčania upadli na samé dno šiestoligovej tabuľky. O sile prvých Kravian sa presvedčili doma Helcmanovce, keď prehrali 0:2.

Nasledujúce ôsme kolo znova ponúka veľkú porciu dobrého futbalu. Z bohatej ponuky zaujme súboj Smižian a v jeseni výborne hrajúcich Helcmanoviec.

V Tepličke hostia v derby neďalekú Levoču. Sviatok futbalu bude v Margecanoch, kde to majú na skok z Mária Huty.

Výborne hrajúci nováčik z Nálepkova hrá v Poprade B. Súboj dvoch „H“ bude v Hranovnici, kde sa predstavia Hrabušice. A znova najťažšiu úlohu majú Harichovčania. Posledné mužstvo tabuľky hrá na ihrisku prvých Kravian.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.