Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rudnianci opäť zbabrali dobre rozohraný zápas

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

PIATA LIGA BEZ KOMENTÁROVIV. LIGA Haniska - Rudňany 4:1 (0:1)Rudňanci znova nedotiahli dobre rozohraný zápas do úspešného konca. Ako niekoľký

PIATA LIGA BEZ KOMENTÁROV

IV. LIGA

Haniska - Rudňany 4:1 (0:1)

Rudňanci znova nedotiahli dobre rozohraný zápas do úspešného konca. Ako niekoľký krát v sezóne na súperovom ihrisku viedli, no výsledok dopadol inak. Prvý polčas domácim viazla kombinácia a hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Po jednom protiútoku bol na

rohu šestnástky faulovaný Klembara a Neuvirth dokonale prekvapil domáceho brankára 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no proti bol aj napriek štyrom gólom najlepší hráč hostí Franko. Boli to znova hostia, ktorí mohli zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, ale Klembara núkajúcu sa príležitosť nevyužil. Domáci znervózneli a začali tlačiť na

inak v prvom polčase dobre pískajúceho rozhodcu Marušina. Hostia bojovným a disciplinovaným výkonom uhrali prvý polčas 0:1.Druhý polčas začali domáci veľkým tlakom, keď nastúpil po zranení Majoroš a jeho prítomnosť rozhodla o výsledku, lebo všetky akcie po jeho príchode mali myšlienku a domácim narástli krídla. Čo sa stalo

cez prestávku s rozhodcom Marušinom vie len on .Dva pokutové kopy jeden krajší ako druhý, hlavne ten druhý,keď lopta trafila v múre stojaceho hráča do ruky .Prvá jedenástka 1:1, druhá o desať minút na 2:1 ,no Franko sa nedal oklamať a penaltu chytil. Tento moment mal povzbudiť hostí, no opak bol pravdou. Hráči Rudňan si asi

mysleli že druhý polčas netreba bojovať, ale komentovať rozhodcu, že Franko všetko chytí a skončí 1:1. Opak bol však pravdou.

Franko-Stašík-Neuvirth-Čuj-Balúch-Pamula-Slanina-Alexič-Farkašovský-Polkabla-Klembara

P. Fischer

Čaňa - Žakarovce 3:1 (1:0)

Buzica V. Folkmar 4:0 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v réžii hostí, ale ich prevaha bola len platonická, keď ani raz nevystrelili do priestoru brány. A tak na ihrisku "kanadských" rozmerov vynikol brankár dobre chytajúci brankár Šebestyen.

Druhý polčas bol kópiou prvého. Za stavu 2:0 pre domácich mohol hostí vrátiť do hry Hrobko, ale výhodu pokutového kopu nevyužil. V druhom polčase hrali Folkmarčania presilovku, keď jeden z domácich hráčov bol vylúčený. Buzica dala jeden gól krajší ako druhý a zaslúžene zvíťazila. V. FOLKMAR: Šebestyen M. Ďorď, Sokolský, R. Ďorď Andrejco, Hamrák, Kaľavský, Hrobko, Grega Toth, Sasák.

I. GREGA

Krompachy Kr. Chlmec 2:0(1:0)

Domáci bez šiestich hráčov základnej zostavy si od začiatku vynútili veľkú prevahu. Už v 6. minúte Bohor strelil "angličák" a domáci sa dožadovali gólu. Píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V 16. min. sa po pravej strane uvoľnil Horváth ideálne prihrávkou našiel Bohora a jeden z najlepších hráčov na ihrisku už nemal problém zakončiť - 1:0. Od tej chvíle sa hralo len pred šestnástkou hostí, ktorí sa za polovicu ihriska dostávali len sporadicky. Hostia sa bránili, a domáci zahadzovali veľké šance, tie najväčšie mali Glova a Biľ.

Po prestávke sa hostia osmelili, ale ich šance končili pred šestnástkou Krompašanov. Výborné príležitostí ostali nevyužité a na kopačky sa začala vkrádať nervozita. Glova z troch krokov mieril len do žrde, Biľ pred prázdnou bránou mieril vedľa. V závere ukážkovou strelou F. Richnavský dal gólovú bodku len za priemerným stretnutím. KROMPACHY: Vojtek M. Košč, Ľ. Ontko, D. Richnavský I. Košč, F. Richnavský, Horváth, Bohor, Kukura Glova, Biľ, striedal: Ziolkovský.

P. HORVÁTH

V. LIGA

Ťažko povedať, či nechceli, alebo len pozabudli. Zo strany Jakloviec, Prakoviec, Nálepkova, Hrabušíc a Smižian sme žiadne informácie ich zápasoch nedostali.

Jaklovce Sp. Vlachy 1:1. Prakovce - Helcmanovce 0:2. Nálepkovo - Teplička 1:2. Hrabušice - Harichovce 1:2. Gem. Hôrka - Margecany 4:0. Smižany Kr. Podhradie 2:1.