Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Rudňany ešte deväť minút pred koncom viedli nad Barcou 2:1, ale nakoniec brali body hostia

Sportnet|Publikované 4. nov 2003 o 00:00

IV. A V. LIGA / Divoký zápas v Helcmanovciach, hlavne zásluhou rozhodcov Gonosovcov. Strelecké hody vo Veľkom Folkmari a Žakarovciach Spišská Nová

Spišská Nová Ves Za typického "dušičkového" počasia pokračovali ligové súťaže. Neporaziteľnosť si udržali Krompachy, ale Smižany nepochodili v Šaci. Dôležité víťazstvo si pripísali na svoje konto futbalisti Spišského Podhradia.

IV. LIGA

PALÍN - KROMPACHY 1:2 (1:0)

Za sychravého chladného počasia začali hostia na hrboľatom teréne zle. Nedarila sa im kombinačná hra, väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. Šance sa rodili veľmi ťažko. V prvom polčase dobrú príležitosť nevyužil Horváth. Na nepresvedčivú hru lídra zareagoval hrajúci tréner Ľ. Ontko a už v prvom polčase prestriedal. Nevýrazného Lesňáka, ktorý je len tieňom hráča z úvodu jesene, vystriedal Biľ. Ako sa neskôr ukázalo, táto zmena bola veľmi dobrým ťahom. V 45. minúte sa ujali domáci vedenia, keď z priameho kopu trafil šibenicu Virčík.

V kabíne hostí bolo cez prestávku rušnejšie, čo aj pomohlo. Od začiatku druhého polčasu si Krompašania vynútili výraznú prevahu a vyrovnanie prišlo v 64. minúte, keď center Kurillu presne zakončil M. Ontko. O dve minúty strelil dôležitý druhý gól Biľ, keď využil presnú prihrávku M. Ontka. V ďalších minútach hry si hostia udržiavali iniciatívu a taktickou hrou už víťazstvo nepustili. Pred 150 divákmi rozhodovala Kostúrová. KROMPACHY: Štovka - Borza, Zahuranec, Tomašov - Kurilla, Pavlík, Ľ. Ontko, Šmida, Horváth - M. Ontko, Lesňák, striedali: Biľ, Mochlár, Šefčík.

P. HORVÁTH

ŽAKAROVCE - SEČOVCE 7:2 (3:1)

Bol to zápas dvoch hetrikov. Prvý zaznamenal Belej po ňom Škarbek. Siedmy gól do siete Sečoviec pridal v 88. minúte Švarc z pokutového kopu, keď R. Ďorď obišiel všetko čo mu stálo v ceste, ale obrana hostí ho zastavila nedovolene. Sečovce pohrozili len dvakrát po dvoch rýchlych protiútokoch v 45. a 65. minúte, čo bolo z ich strany všetko. Žakarovčania zahodili ešte zopár dobrých šancí a tak výsledok 7:2 môže byť pre hostí ešte priaznivý. Konečne sa prebudil strelecky a herne Škarbek. Pred 200 divákmi rozhodoval Koňar. ŽAKAROVCE: Petrík - R. Ďorď, M. Ďorď, Švarc - Maršalek, Hudak, Jančík, Hrobko, Škarbek - Belej, Diro, striedal: Majlath.

Ľ. MARCINKO

RUDŇANY - BARCA 2:3 (1:0)

Kto prišiel na zápas do Rudnian trošku neskôr prvý gól nevidel. Už v prvej minúte prekonal gólmana hostí Kuchta. Hralo sa na ťažkom premočenom teréne. Hra bola často kúskovaná, hlavný rozhodca Ször hru často prerušoval a navyše v prvom polčase zabudol červenú kartu buď v šatni, alebo doma. Za napadnutie domáceho hráča mal v 31. minúte hráč Barce vidieť červenú kartu. V 36. minúte po priamom kope pomohla Fischerovi žrď.

Rudnianci mali výborný úvod druhého polčasu. Na ešte viac premočenom ihrisku ovládli hru a už v 48. minúte po šikovnej kombinácii sa k lopte dostal Dunka, šikovne obišiel brankára a zvýšil na 2:0. V tej chvíli sa zdalo, že o víťazstve Rudnian niet pochýb. Po druhom góle však domáci nepochopiteľne nechali hrať hostí. Tí boli až veľmi často v šestnástke, dvakrát sa dožadovali pokutového kopu za ruku, ale dočkali sa v 61. minúte, keď z priameho kopu znížili na 2:1. Túto výstrahu nebrali Rudnianci vážne. Opäť hrali zakríknuto, čo Barca trestala. Deväť minút pred koncom dostali Rudňany druhý úder. Kalich horkosti dopili domáci futbalisti v posledných sekundách. Hoci deväť minút pred koncom viedli 2:1, nakoniec zápas zbabrali a prehrali 2:3. Už po koľko ráz sa opakoval scenár - Rudňany boli lepším mužstvom, viedli, ale nakoniec v závere im tri body ušli pomedzi prsty. Pred 200 divákmi rozhodoval Ször. RUDŇANY: Fischer - Jurjak, Sasák, Bohor - Sirko, Orság, Vodhanel, Neuvirth, Kuchta - Dunka, Labanc.

J. PETRUŠKA

V. LIGA

ŠACA - SMIŽANY 1:0 (1:0)

Za daždivého počasia na premočenom teréne sa hral šláger jesennej časti V. ligy skupiny juhozápad medzi doposiaľ najlepšími mužstvami tejto skupiny. Už úvod zápasu jasne naznačil, kto bude pánom na ihrisku, ale na prekvapenie všetkých ním bol hlavný arbiter zápasu. Domáci hráči zatlačili hostí do defenzívy, z ktorej sa hostia aj s vlastným pričinením nevedeli vymaniť. Z tohto tlaku však domáci vyťažili zopár štandartných situácií. Tlak domáci hráči premenili na vedúci gól Korla v 31. minúte zápasu po štandartnej situácii a závare pred bránou hostí. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a hostia pohrozili do konca prvej časti hry šancami Kluberta a hlavne Kapsdorfera,

ktoré volali po góle. V druhom polčase sa obraz hry podstatne zmenil, keď hostia vybehli na ihrisko ako vymenení a vytvorili si tlak, ktorý však gólový efekt nepriniesol. V závere zápasu domáci hráč sám pred brankárom Kyseľom nepremenil tutovku, ale to už hostia hrali vabank. Pred 300 divákmi rozhodoval Buchlák. SMIŽANY: Kyseľ - Bobko, Olejník, Kyrc, Staššík - Vozár, Suslov, Podhorányi, Gurčík - Kapsdorfer, Klubert, striedali: Puškáš, Compeľ.

P. PETRISKO

HELCMANOVCE - CHRASŤ n/H 1:4 (0:2)

Na ťažkom teréne lepšie začali domáci, hneď v úvode nedal čistú šancu Ľ. Zmij. Jeho strelu zblízka brankár Šefčík chytil. Z priamehko kopu tvrdú strelu opäť Šefčík kryl. Zlom prišiel v 25. minúte, keď do prvého protiútoku sa dostal Dirda. Brankár P. Pisko st. sa mu hodil pod nohy pričom prešiel čiaru hranice šestnástky. Asistent hlavného rozhodcu Gonos ml. (otec a syn) avizoval údajne úmyselnú ruku domáceho gólmana mimo pokutového územia. Otec nechcel zhodiť syna a tak P. Piskovi st. ukázal červenú kartu. Vylúčenie bolo veľmi prísne, lebo ruku videl len Gonos ml. Paradox bol pri zahrávaní spornej situácie, keď Gardošík štandardnú situáciu zahrával presne z čiary označujúcu šestnástku, proti čomu domáci hráči rázne protestovali. Striedajúceho brankára Zmija Gardošík z priameho kopu prekonal - 0:1. Vzápätí nastal druhý skrat AR Gonosa ml. Helcmanovčania avízovali ofsajd, no zástavka AR hore nešla, Dirda zvýšil na 2:0. Po góle si domáci vypracovali tlak. V 43. minúte mohol z pokutového kopu znížiť J. Pisko, ale Šefčík jeho strelu vyrazil pred dobiehajúceho Gregu, ktorý mohol dať gól - zozadu bol hrubo faulovaný. Rozhodca hru prerušil, až keď lopta bola mimo šestnástky, ale nič sa nedialo.

Do druhého polčasu nastupovali domáci s odhodlaním zvrátiť stav zápasu, ale prílišná snaha im zväzovala nohy, čo hostia trestali dvomi gólmi v 51. a v 54. minúte. To už Helcmanovce hrali o deviatich, po druhej žltej karte odišiel predčasne pod sprchy Slovinksý. Aj napriek tomu, že Helcmanovčania hrali deviati, vypracovali si niekoľko gólových šancí, ale Chrasťania mali v bráne výborného Šefčíka. Hostia po nebezpečných protiútokoch mohli zvýšiť skóre, ale v jednom prípade pomohla Zmijovi žrď. HELCMANOVCE: P. Pisko st. - M. Marcinko, Grega, J. Maliňák - Slovinský, Marek Marcinko, V. Zmij, Š. Zmij, Ľ. Zmij - J. Pisko, Toth, striedali: P. Pisko ml., Cverčko, P. Zmij. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, L. Jančár, Ľ. Jančár - Celec, Gardošík, Jančár, Filip, Dirda - Mihálik, Lipták, striedali: Javorský, Vojtila.

JPP: Ďalším paradoxom bolo, že v druhom polčase už rozhodca Gonos mladší bol na čiare zbytočný. Každý verdikt a aj smer vhadzovania lopty ukazoval a riadil otec Gonos starší. Keď on ukázal, až potom mu jeho verdikt "potvrdil" syn. Rozhodcovia nielenže zbabrali zápas, ale ešte aj po stretnutí volali policajnú ochranu, ktorá bola zbytočná. Helcmanovčanom poriadne pokazili chuť robiť futbal.

T. THEIS

ŠTÍTNIK - HARICHOVCE 2:0 (1:0)

V. FOLKMAR - V. OPÁTSKE 6:1 (2:1)

Na rozmočenom teréne začali domáci laxne, čo sa im mohlo vypomstiť v rozpätí 14 až 20 minúty. V 17. minúte po hrubej chybe Jakubišina, keď zle trafil loptu hráč hostí obišiel aj Petkáča, ale z uhla minul bránu. Nakoniec sa hostia dočkali v 20. minúte, keď do šibenice namieril Šuchter. Od tejto chvíle prevzali Folkmarčania réžiu zápasu do svojich rúk a rozstrieľali brankára hostí. Jeden gól bol krajší ako druhý. V 35. minúte Serbin vyrovnal, na polčasových 2:1 upravil po vyšachovaní obrany do prázdnej brány Rigda. Po obrátke v 63. minúte po rohu Cmor hlavou zvýšil na 3:1. O päť minút už bolo 4:1. Autorom gólu bol Serbin. Po samostatnej akcii Cmor prekonal gólmana hostí po druhýkrát - 5:1. Gólovú bodku dal päť minút pred koncom Grega. Pred 300 divákmi rozhodoval Tomáš. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Jakubišin, Bordaš - Gal, Fabrici, Andrejco, Serbin, Rigda - Cmor, Rindoš, striedali: Grega, Gajdoš.

I. GREGA

ŤAHANOVCE - NÁLEPKOVO 2:1 (2:0)

SP. VLACHY - PRAKOVCE 1:0 (0:0)

Obojstranne slabý "dušičkový" futbal prinieslo regionálne derby dvoch mužstiev, ktorým zostali na bývalé štvrtoligové účinkovanie už iba nostalgické spomienky.

Obom tímom chýbali opory. V domácom kolektíve nehral Bocko, ale treba poznamenať, že na poste stopéra odviedol perfektnú prácu Ladislav Gonda. U hostí absentovali potrestaní V. Regec a Stoklas, chorý Juraj Slovinský. Vo vlažnom tempe hernej produkcie prvej časti hry bolo vážnejších šancí poskromne. Presnejšie dve na oboch stranách. Prvú priamu strelu do priestoru brány Prakoviec vyslal až v 35. minúte Marek Žiga. Po prestávke Vlašania evidentne ožili, pridali na dôraze a vynútili si miernu prevahu. V 49. a 52. minúte mal gól na kopačke Lukáš Gonda, ale skóre sa nemenilo. Definitívna podoba konečného výsledku tohto duelu sa zrodila v 60. minúte. Loptu z priemeho kopu Žigu neudržal v rukách gólman hostí a gólová dorážka Ondova mala pre domácich trojbodovú hodnotu. V záverečnej desaťminútovek ešte Žiga pohrozil z priameho kopu. Pred 100 divákmi rozhodoval Pyda. SP. VLACHY: Július Horváth - Novák, Ladislav Gonda, Mitrik - Ján Horváth, Žiga, F. Horváth, Ondov, Pačan - Lukáš Gonda, Čarnoky, striedali: Celec, Olejník. PRAKOVCE: Dorčák - Čech, Vaškovič, Kuchta - Opremčák - M. Jano, V. Jano, Silla, Hulič - Lukáš, Filický, striedal: Richnavský.

D. GIRBA

M. LIPNÍK - SP. PODHRADIE 2:3 (1:1)

Na ťažkom rozmočenom teréne sa hral v Malom Lipníku bojový futbal. Do 20. minúty obidve mužstva toho veľa neukázali. V 21. minúte po chybe stopéra hostí Sikorjak obišiel aj Ďuricu a nezadržateľne skóroval. Hostia po góle prevzali iniciatívu a v 35. minúte Fábry z dobrej pozície nedal, ale o päť minút po rohovom kope Komara hlavou prekonal domáceho gólmana.

Hostia boli v druhom polčase technickejší, domáci hýrili bojovnosťou, útoky sa striedali na oboch stranách. V koncovke však boli presnejší Podhradčania. V 58. minúte presnou strelou zvýšil na 2:1 pre hostí S. Fábry. V 74. minúte striedajúci Závacky technickou strelou strhol víťazstvo na stranu Spišského Podhradia. Na 4:1 mohol upraviť Haľko, no samostatný únik nedotiahol do úspešného konca. Gólový účet uzavrel po peknej kombinácii domáci Mitura. Na domácich bolo sympatické, že sa nevzdávali a bojovali, no na futbalovejších hostí chýbala skúsenosť a pokrivkával herný prejav. Pred 200 divákmi rozhodoval Bereš. SP. PODHRADIE: Ďurica - Mišenčík, Barbuščák, Gonda - Grivalský, Ľ. Fábry, Komara, Džubák, S. Fábry - Glevický, Jacko, striedali: Závacky, Haľko.