Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Rudňanci získali bod, ktorý ani nečakali

Doma by už mali hrať. Aj najviac snehom a ľadom zaťažené ihrisko v Rudňanoch by malo byť do soboty regulárne a majstrák s Medzevom sa hrať bude. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 18. apr 2013 o 00:00

Vydarený vstup do jarnej časti mali futbalisti z Rudnian. V na ihrisku v Sobranciach uhrali bezgólovú remízu.RUDŇANY. Rovnými nohami vhupli do piatoligových bojov futbalisti z baníckej obce. Ich ihrisko patrilo medzi najviac postihnuté dlhou zimou, snehom a ľadom.

Na druhej strane sa konečne pohli ľady v trénerskej otázke. Po rozpačitej jeseni sa na lavičku opäť vrátil Jaroslav Zajac.

Jedinou možnosťou Rudňancov trénovať počas zimy bolo malé ihrisko s umelým povrchom pri ich základnej škole. Na klasický prírodný trávnik sa dostali až v nedeľu v Sobranciach.

„Zimná prestávka bola strašne dlhá. Obzvlášť v našich podmienkach. Stále sme trénovali na malom ihrisku, čo v nedeľu bolo vidieť. Hlavne v prvom polčase bol problém dať dlhšiu prihrávku. Zlepšilo sa tom v druhej časti hry, ale zápasové skúsenosti z prípravných stretnutí nám veľmi chýbali,“ povedal na úvod tréner OŠK Rudňany Jaroslav Zajac.

„Náš nedeľňajší súper bol veľmi kvalitný, no veľmi si pohrávali s futbalovým osudom. Zo začiatku nevyužili veľké gólové príležitostí. My sme dvakrát nebezpečne pohrozili v druhom polčase. Bol to typický prvý jarný zápas. Na oboch stranách bolo množstvo technických a taktických chýb. Výborný výkon podal náš brankár, a tak sme domov odchádzali s cenným bodom. Pravdupovediac, ani sme s ním nerátali,“ uviedol rudniansky tréner.

Po dohrávke konečne doma

Po remízovou majstráku v Sobranciach hrali včera Rudňanci v Turni. V sobotu je na programe 22. kola ich domáci súboj s Medzevom.

Počasie na Spiši bolo veľmi priaznivé a aj tie najohrozenejšie futbalové ihriská sa dostávajú z najhoršieho vonku.

„Podľa môjho názoru v sobotu by sa u nás dalo hrať. Minulý týždeň sme odpratali sneh. Samozrejme, že hlavne v priestore pod tribúnou to bude podmočené a mäkké, ale z celkového pohľadu je ihrisku v dobrom stave. Ak vydrží takéto počasie do konca týždňa, nič nebráni tomu, aby sa súboj s Medzevom u nás hral. Na druhej strane, veď už ani nemáme termíny na dohrávky. Bez toho ich je dosť a dosť,“ dodal Jaroslav Zajac.


Súvisiace články