Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rudná si víťazstvom poistila vedenie

Štyri góly. V Honciach sa o góly starali R. Kuzma a B. Kuzma. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|Publikované 28. apr 2014 o 22:00

Uplynulé 19. kolo I. triedy prinieslo Rudnej zvýšenie náskoku pred druhým celkom na deväť bodov.

Radovať sa mohli aj futbalisti Dediniek, ktorí sa po dlhých mesiacoch dostali z posledného miesta.

ROŽŇAVA. Kolo sa začalo už v sobotu, keď cestovali hráči Rudnej do Slavošoviec. Domácich trápi už dlhé týždne kríza, a tak proti lídrovi súťaže nemali veľké šance. Priebeh zápasu to aj potvrdil. Už do prestávky viedli hostia o tri góly, po prestávke pridali ešte jeden. Domáci korigovali až v predposlednej minúte.

Krh. Dlhá Lúka začala v Honciach dvoma obrovskými šancami, no potom sa zápas zmenil na zlý sen. Po góle B. Kuzmu a hetriku R. Kuzmu viedli Honce po hodine 4:0. V druhom polčase sa viac dopredu začal vysúvať Szaniszló. V poslednej dvadsaťminútovke to konečne prinieslo aj ovocie. Jeden gól strelil a bol aj pri ďalších dvoch. Na zvrat však už hostia nedosiahli a tak zostali body v Honciach.

V dvoch zápasoch sa zrodili víťazstvá domácich 5:0. Jablonov n/T v súboji s lepšiacim sa Vlachovom nedal súperovi veľa šancí a už do prestávky si troma gólmi zabezpečil náskok. Ten ešte po prestávke prikrášli dvoma gólmi. Drnavčania si v súboji so Štítnikom zaspomínali na lepšie časy a tiež do prestávky nastrieľali hosťom tri góly. V zápase bez napomínaní upravil na konečných 5:0 päť minút pred koncom Görgei.

Kríza Slavošoviec je vodou na mlyn Dediniek. Tie v zápase v Bohúňove zvíťazili najtesnejším rozdielom a dostali sa z posledného miesta, na ktorom boli od 10. kola. Výsledok len potvrdil, že Bohúňovo sa v jarnej časti vôbec nevie nájsť a v poradí už štvrtá jarná prehra je vážne pohrozenie.

Naopak Hrhovčania si víťazstvom nad Rož. Bystrým určite zlepšili náladu a zvýšili sebavedomie.
Vyšná Slaná po povinnom víťazstve nad Dedinkami v úvodnom jarnom kole už v ďalších zápasoch ťahala za kratší koniec. Po troch prehrách sa jej v Dlhej Lúke konečne podarilo bodovať. Domáci síce dali gól už v 11. min., no Vyšnej Slanej sa necelých dvadsať minút pred koncom podarilo vyrovnať a remízou sa zápas aj skončil.

Štatistika, I. trieda

Hrhov - Rož. Bystré 3:1 (2:0) Góly: 3. L. Grulyó, 37. N. Bodnár, 87. Kuru – 63. L. Fabian, ŽK: 48. R. Kardos, 90. Ondernický – 12. Kuchta, 75. a 78. L. Fabian, 85. Lompart, ČK: 78. L. Fabian (Rož. Bystré), R: J. Gyenes, DZ: Máté, D: 100. Hrhov: Saksoň – Ondernický, Š. Herczeg (60. Kuru), F. Bartók, Zsigrai, R. Kardos, M. Dunka (78. Ribár), N. Bodnár, G. Veverica, D. Dunka, L. Grulyó (88. Červený). Rož. Bystré: Cs. Koncz – Demján (46. Valent), Kuchta, L. Fabian, Lipták, Giba, Jar. Gallo, Lompart, Urban ml., Ján Gallo, Ján Gonos (60. Minčík), Tomko (80. Galata).

Jablonov n/T – Vlachovo 5:0 (3:0) Góly: 10. a 51. Saláta, 14. Fifik, 36. Pál Balázs, 55. Miliczky, ŽK: 57. Zajdó – 50. Mil. Gál, R: Nemčko, DZ: Gonos, D: 80. Jablonov n/T: Spišák – Zajdó (75. Ungváry Szabó), Fifik (46. Pa. Hutník), Páll, Kerekes, Saláta, Miliczky, Pas. Milata, Á. Kardos (63. T. Szöcs), Pál Balázs, Szabó. Vlachovo: M. Pitoňák – I. Gallo, Galata, Ďurán, Urban, Marián Marciš, Mar. Gál, Brondoš, Mil. Gál, F. Šivec, K. Klein.

Slavošovce – Rudná 1:4 (0:3) Góly: 89. Šimko – 32. a 76. Vysoký, 34. a 45. Konček, ŽK: bez, R: Iglai, DZ: Kovács, D: 50. Slavošovce: Joz. Karalo – S. Lalik, Brdár, Ján Karalo, Sklenár, Balco, Dominik, Ľ. Karalo, P. Lalik, Šimko, J. Lalik. Rudná: R. Szöllös – Šimon, O. Sanisló, Jakab, Vysoký, Die (57. Óvary), Molčan, Pavlík (57. L. Rabas), Kontra, Konček (66. L. Dávid), Čapó.

Honce – Krh. Dlhá Lúka 4:3 (2:0) Góly: 21. B. Kuzma, 45., 50. (11 m) a 62. R. Kuzma – 68. Klinko, 75. Szaniszló, 85. Rigó, ŽK: 31. Vranec, 52. R. Kuzma, 90. B. Kuzma – 50. Korintuš, 82. Szaniszló, R: Macko, DZ: Šimšík, D: 60. Honce: Pe. Gere – M. Pástor, J. Drenko, Strelka st., Vranec, O. Fabian (82. Mogyorósi), J. Pástor, B. Kuzma, Molnár (90. R. Motyka), R. Kuzma, Fafrák. Krh. Dlhá Lúka: Máté – Albert, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, P. Klárik (86. Gyenes), Anna (46. Jar. Gebe), T. Hegedüs, Szaniszló, Klinko.

Bohúňovo – Dedinky 0:1 (0:1) Gól: 21. Majerčák ml., ŽK: 9. Demeter, 15. R. Kováč, 20. Váradi – 0, R: S. Gallo, DZ: Heveši, D: 70. Bohúňovo: G. Dókus – Doboš, T. Kovács, Váradi, Demeter, Kulik (46. D. Csík), R. Kováč, Borbély, F. Király, Illés, Izák. Dedinky: M. Ogurčák, Tököly ml., Franko, S. Ogurčák, Tököly st. Horváth, Grigel, Šipula, Majerčák ml., Repel.

Dlhá Ves – Vyšná Slaná 1:1 (1:0) Góly: 11. L. Novák ml. - 72. Liptai, ŽK: bez, R: Poťmák, DZ: Bodnár, D: 50. Dlhá Ves: Pavlínyi – Dusza, Beke (85. L. Novák st.), Labina, Csótó, Örvös, L. Novák ml. (78. Rákay), Blatník, Makkai, G. Ferdinand, Cs. Flander. Vyšná Slaná: Mart. Gallo – Hric, Jančo, Molčan, P. Rogos, Hadar, Fifik, Liptai, Vido, J. Barnák, Revúcky (50. M. Benedikty), A. Rogos.

Drnava – Štítnik 5:0 (3:0) Góly: 10. Rencsok, 19. a 67. Mázik, 40. P. Búlik, 85. Görgei, ŽK: bez, R: Molnár, DZ: Šmelko, D: 80. Drnava: Zakhar – R. Kovács, Ra. Znak, M. Maliňák, Čeľovský, R. Dókus (71. E. Polyák), Mázik (85. J. Maliňák), Vozár, K. Šoltés (62. Görgei), P. Búlik, Rencsok. Štítnik: Čipka – Jak. Rochl, Gunár, R. Kolesár, Prokšej, Ján Rochl, Krága, Orabinec, Bene (79. A. Rochl), Eltschläger, Škvareniak (46. Dudáš).