Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rudná i Honce mali víťazný víkend

Sportnet|Publikované 22. júl 2008 o 22:00

Počas uplynulého víkendu spestrili letnú prípravu futbalistov tri turnajové podujatia, ktoré sa uskutočnili v Rož. Bystrom, Krh. Dlhej Lúke a

Jelšave.

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ/ JELŠAVA/ KRÁSNOHORSKÁ DLHÁ LÚKA. Memoriálu Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka sa okrem domáceho mužstva Baník Rož. Bystré zúčastnili aj FO Vlachovo, Sokol Gemtex Rudná a Baník Rakovnica. V prvom stretnutí sa stretla Rudná s Vlachovom. Finálovú miestenku si vybojovala Rudná, ktorá zvíťazila zásluhou gólov Molčana a P. Sanisla 2:0. Druhý finalista vzišiel z duelu Rož. Bystré - Rakovnica. Domáci zdolali Rakovnicu 4:0, keď sa do streleckej listiny zapísali Leng, Minčík, Hajdu a J. Urban.

Rakovnica si polčasové vedenie neudržala

V súboji o pomyselný bronz nastúpili proti sebe Rakovnica a Vlachovo, ktorému chýbalo niekoľko skúsených hráčov ako M. Hajdúk, T. Hronec, Z. Gecelovský či Gunda. Príležitosť tak dostali mladí futbalisti. Vlachovo sa zásluhou Mil. Leška ujalo vedenia, ale Rakovnica dokázala po góloch Fabiana a Lörincza otočiť skóre vo svoj prospech ešte do polčasového hvizdu. Po prestávke najskôr jednogólovú stratu Vlachova zmazal P. Šimon po strele z ťažkého uhla a neskôr po samostatnom nájazde strelil aj víťazný gól.

Pohár putoval do Rudnej

Vo finále sa stretli domáce Rož. Bystré a Rudná, ktorá bola posilnená o bratov Greškovcov. V mužstve domácich nastúpil O. Urban, ktorý má ligové dorastenecké skúsenosti z Banskej Bystrice. Jeho zásluhou sa domáci ujali i vedenia, keď hlavou prekonal Kuriana v bráne Rudnej. Bystranci boli naďalej pri chuti a od inkasovaného gólu po strele Ro. Šimka zachránila Kuriana iba tyč. Neskôr za Rudnú vyrovnal stav Z. Greško a o chvíľu vedenie zabezpečil Domik strelou spoza šestnástky. Do šatní však obe mužstvá odchádzali za nerozhodného výsledku, keď pred polčasovým hvizdom vyrovnal skóre J. Dávid. Úvod druhého polčasu patril domácim, ale šance ostali nevyužité. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a Rudná šla po hlavičke Domika po druhý raz do vedenia, ktoré neskôr poistil strelou do prázdnej brány Z. Greško. Bodku za stretnutím dal P. Szöllös, ktorý zvýšil na konečných 5:3 pre Rudnú a tá sa tak stala víťazom turnaja.

Prvenstvo pre Honce

Na turnaj do Jelšavy cestovali futbalisti Honiec a Pače. Okrem domáceho mužstva Jelšavy štvoricu doplnili futbalisti z Muráňa. V prvom stretnutá Jelšava - Pača sa zápas skončil nerozhodne 1:1 a na pokutové kopy si postup vybojovala Pača. V druhom zápase Honce presvedčivo zdolali Muráň 3:0 po góloch I. Molnára, Jar. Strelku ml. a M. Pástora. Tretie miesto si vybojovala Jelšava, ktorá zdolala Muráň vysoko 5:1.

Vo finále sa stretli Honce a Pača. Jednogólové polčasové vedenie, ktoré Honciam zabezpečil Molnár, po prestávke poistil J. Pástor a futbalisti Pače už iba dokázali výsledok korigovať kontaktným gólom. "Nastúpili sme bez štyroch hráčov, ktorí sú v základnej zostave mužstva. Skúšali sme dvoch dorastencov Cs. Óvariho a D. Motyku z Rožňavy, o ktorých máme v novej sezóne záujem. V príprave pokračujeme účasťou na turnaji v Rakovnici a následne odohráme zápas s Rož. Bystrým," uviedol tréner TJ Honce Viliam Gallo.

Turnajové zápolenie sa do tretice uskutočnilo v Krh. Dlhej Lúke, kde Kružná na poslednú chvíľu svoju účasť odriekla. Okrem domáceho celku sa zúčastnili podujatia iba Lipovník a Jovice. Výsledky: Lipovník - Jovice 6:2, Krh. Dlhá Lúka - Jovice 6:0, Lipovník - Krh. Dl. Lúka 3:1. Poradie: 1. Lipovník, 2. Krh. Dlhá Lúka, 3. Jovice.

FAKTY

n o 3. miesto: Rakovnica - Vlachovo 2:3 (2:1) G: Fabian, Lörincz - P. Šimon 2, Mil. Leško, R: Viszlai, Rakovnica: Rabas, Máte, Fabian, Hencel, Čapó, Ciberaj, Hrnčiar, Viola, Čižmár, Lörincz, Sedlák, Domik, Vlachovo: M. Pitoňák, J. Pitoňák, Molda, Mil. Leško, Mar. Leško, Hricko, Fecko, Šimon, F. Šivec, M. Šivec, T. Pitoňák, Mlynár

n finále: Rož. Bystré - Rudná 2:5 (2:2) G: O. Urban, Dávid - Z. Greško 2, Domik 2, P. Szöllös, R: J. Chomjak, Rož. Bystré: Mátyus, Dulovec, Uhrín, Valent, J. Urban, Leng, Krága, Dávid, Ro. Šimko, O. Urban, Minčík, Račko, Hajdu, Kolesár, Rudná: Kurian, Makai, Lukáč, R. Greško, O. Sanisló, Šimon, Kontra, Gonos, Molčan, P. Sanisló, Z. Greško, Domik, Vanyo, Köteles, Gacek, P. Szöllös.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.