Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Rub a líce návratu staronového kapitána

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 22:00

Mohol to byť svojím spôsobom triumfálny návrat. Miroslav Karhan sa objavil v slovenskom futbalovom drese po bezmála dvoch rokoch a hneď si navliekol

aj kapitánsku pásku. Hovoril si, že bolo by nádherné viesť partiu k víťazstvu pod vedením nového trénera a tak si ešte viac spríjemniť opätovné fungovanie v národnom tíme.

BRATISLAVA. Napokon všetko dopadlo inak, v ústach zostala aj uňho horká slina, ktorú len ťažko pregĺgal. Nie všetko sa ale v živote deje tak, ako si naplánujeme.

Smutná séria pokračuje

Žiaľ, zlá séria zápasov bez víťazstva a streleného gólu sa natiahla. Ani nástup iného kouča neutlmil okamžite rozpaky , ktoré chŕli nedostatočný výkon národiaku. To škrelo aj ostrieľaného legionára z druholigového nemeckého Mainzu. " Boli sme ťažkopádnejší v strede poľa, v súbojoch, chybili sme pri zakladaní akcií a strácali lopty. Súper nás neraz prevýšil, lebo lepšie vykrýval priestor a vedel zužitkovať i šance," poznamenal M. Karhan. I on si myslí, že náznaky možností sme nevedeli "posúriť" a podporiť a tak zostalo len pri želaní dať vedúci gól. "Najmä po zmene strán sme doplatili na nesúrodosť." Kto chce vyhrávať, musí byť kladivom, ktoré drví súpera a nie rozdáva chabé a slabo mierené rany. Do začiatku kvalifikačného cyklu o postup na MS zostava málo času a je naozaj na zváženie, ako mnohé slabiny dokážeme do začiatku septembra, kedy nás čakajú úvodné dve vystúpenia proti Severnému Írsku a Slovinsku, zahladiť.

Myslí si, že je vyzretejší

Ešte nikdy nemal takú dlhú pauzu v nejakom tíme. No napriek tomu Karhan necíti nejakú zatrpknutosť. "Každý tréner má právo na svoj výber a hráčov, ktorým dáva prednosť. Nebolelo ma to, keď som nedostával príležitosť, akceptoval som jeho názor. Nikdy som na túto tému s ním nehovoril," konštatoval defenzívy záložník. Kocian pozná nemecký futbal a tých, čo v ňom pôsobia, veľmi dobre. Napriek tomu alebo možno práve preto - pozvánku Karhanovi neposielal. "Už som ani veľmi neuvažoval o tom, že by som sa dožil comebacku. "Až sa mi ozval tréner Weiss a pýtal sa ma, ako sa cítim..." Náš legionár už predtým uvažoval nad odpoveďou na túto príležitosť, ale bol rozhodnutý, že príde. Opätovne chcel podstúpiť riziko a išiel s kožou na trh. "Je to naše povolanie. Fanúšikovia platia nemalé peniaze za lístky a čakajú vždy optimálny výkon." No v stredu sa ho zase nedočkali a preto reakcie boli také, aké boli. "Nie vždy to vyjde a potom si ľudia myslia, že sa mužstvo na to vykašlalo. No to nie je pravda. Niekedy je súper lepší." Tento futbalista vyslovil ešte pred duelom názor, že aby sa kolektív dostal do pohody pred kvaldou, treba Grékov poraziť. "Nevyšlo to, no neradno zúfať. Chceme začať novú etapu a treba docieliť návrat sebavedomia," dodal borec, ktorý slovenský dres prijal i preto, lebo sa domnieva, že tímu má stále čo dať. "Keby som si myslel opak, tak by som sa nikam nehrnul." Aj v klube boli prekvapení z jeho nominácie a na otázku, aký je rozdiel medzi Karhanom v roku 2006 a v aktuálnom období, dodal: "Myslím si, že som vyzretejší."

* * *

Slovensko - Grécko 0:2 (0:0)

Góly: 62. a 82. Gekas, ŽK: J. Ďurica - Karagounis, rozhodovali: Mihály Fabián - Zsolt Márton, Oszkár Lémon (všetci Maď.), 4500 divákov. Slovensko: Senecký - Zabavník, M. Škrtel, J. Ďurica, M. Čech - Karhan - Sapara (60. Šesták), J. Kozák (66. Mintál), Hamšík (79. Švento) - Vittek, Hološko (54. Šebo). Grécko: Chalkias - Seitaridis (46. Spyropoulos),

Papastathopoulos (46. Kyrgiakos), Dellas, Torosidis - Katsouranis - Salpingidis (73. Lymberopoulos), Basinas (81. Patsatzoglu), Karagounis (68. Vyntra), Amanatidis (46.

Gekas) - Charisteas.

* * *

BILANCIA 4. KOLA III. LIGY

Výsledky: V. Tatry - Bardejov 0:2, Sabinov - Krásna 0:1, Moldava - Sobrance 2:0, Giraltovce - Barca 2:1, V. Šariš - Stropkov 2:1, Šaca-Brekov - Sp. Podhradie 1:3, N. Hrušov - Lok. Košice 0:0, Topoľany - Svidník 5:1.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 4 1 3 12:9 (góly) 13:10 (body). Doteraz: 32 21 1 3 59:29 (góly) 67:25 (body)

POČET GÓLOV: 21 priemer na zápas: 2,63. Doteraz: 88 priemer na zápas: 2,75.

STRELCI KOLA: Kubánka (V. Šariš), Pokrivčák (Sp. Podhradie), Kandala (Topoľany) dali po 2 góly.

DIVÁCI: 2 550, priemer na zápas: 318. Doteraz: 11 898 priemer na kolo: 2 974,5.

ŽLTÉ KARTY: 17. Doteraz: 98.

ČERVENÉ KARTY: 1 - Študenc (Šaca-Brekov). Doteraz: 5.

* * *

Najlepší strelci

5 GÓLOV: Kaňuch (S. Podhradie), Jurko (Moldava).

3 GÓLY: Horňák (N. Hrušov), Pisárik (Bardejov), Kubánka (V. Šariš).

2 GÓLY: Marjov, Kandala (obaja Topoľany), Vachaľ (Stropkov), Dupkala, Majoroš G. (Moldava n/B.), Borza (Lokomotíva), Pokrivčák (Sp. Podhradie), V. Andraščík (Moldava), Vyravec (Svidník).

1 GÓL: Kuhajdík, Bučko, Kundra, Bellák (všetci Bardejov), Dzureň, Otu (obaja Šaca-Brekov), Papcún (Sp. Podhradie), Fečko, Fiľarský, R. Potoma, Paňko (všetci Stropkov), Urban (Moldava), Kurinčák (Lokomotíva), Gombita, M. Mamaj (N. Hrušov), Varga, Uhrín, Blaško, E. Partila, P. Partila, Bigoň (všetci Giraltovce), Ma. Palguta, Kakaščík, Buc, Fabuľa (všetci V. Tatry), Bugoš (V. Šariš), Vagaš, Durbák, Duplinský, Lesniak, Giba (KE - Barca), L. Surgent, Bálint, Človečko, Chitava, Turčík, Beregsási, Kičura (KE - Krásna), Vasiliak, Jusko, Ľ. Horochonič (všetci Svidník), Bodnár, Smoľák, Kútny, Čomoš (všetci Topoľany), Simčík (Sobrance), Martaus, J. Dlugoš, S. Vaňo (Sabinov).

Vlastné góly: Gutič (Sobrance), Študenc (Šaca-Brekov).

(glo)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.