Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rozzúrených vlkov neutíšili, televízne kamery možno niektorým ublížili

Sportnet|Publikované 24. nov 2003 o 23:00

Poprad Najväčším želaním hokejistov spod Tatier po tom, čo uplynulý piatok pretrhli dlhú šnúru ôsmich zápasov bez víťazstva na martinskom ľade, bolo

začať novú sériu. Tentoraz bez porážky. Vydržalo to však len 24 hodín, lebo už v sobotu sa Popradčania vrátili tam, kde boli predtým - k úlohe štatistu. "Možno sme boli premotivovaní a chceli sme obstáť s podobným štýlom ako v Turci. Lenže Žilina má skúsenejšie mužstvo, ktoré využilo naše chyby a už vlastne v prvej tretine nám súper dal najavo, že prišiel vyhrať," vrátil sa k stretnutiu Peter Filip (na snímke vpravo v bielom)

Už po úvodnej dvadsaťminútovke sa teda neočakávane konal "funus" hostiteľov. Vedenie hostí 4:1 bolo veľavravné, matadori v ich radoch nedovolili, aby sa konal nejaký obrat vo vývoji. Toto meranie síl malo pre tohto ostrieľaného útočníka ŠKP zvláštnu príchuť. Po dlhej vynútenej pauze, keď niekoľko týždňov maródoval a vrátil sa do diania minulý týždeň v stretnutí s Košicami, zaknihoval prvý gól. Na utíšenie rozzúrených vlkov to ale nestačilo. "Zásah mi iste pomôže v získaní istoty. Škoda len, že môj gól nebol nič platný v konečnom účtovaní a iba zmiernil prehru. Spočiatku výpadky v tréningu som ešte pociťoval, ale teraz je to už v pohode. Zápasová kondícia iste príde postupne." V situácii, keď Podtatranci sú ešte stále drvení dozvukmi početnej maródky, nebolo zrejme pre nich najpríhodnejšie odohrať dva zápasy v takom krátkom časovom rozpätí. "V Martine bol náročný duel, lenže nemôžeme nariekať na to, že nás na druhý deň čakalo ďalšie vystúpenie. Treba sa s tým vyrovnať, podmienky sú pre všetkých rovnaké. Sme profesionáli a prichodí nám prispôsobiť sa, hoci nie sme na takýto rytmus navyknutí. Funguje to napríklad v Čechách, takže nevidím problém, prečo by to nemalo tiež u nás. Aj vo vyraďovacej časti sa predsa stretnutia konajú v takom slede."

Tréner Milan Skokan na pozápasovej tlačovke podotkol, že možno prítomnosť televíznych kamier nepomohla hlavne mladším zverencom, ktorí boli až príliš zošraubovaní . "Ktovie, či táto skutočnosť naozaj nepriaznivo ovplyvnila prístup niektorých spoluhráčov. Nevylučujem, že sa daktorí chceli ešte viac vytiahnuť v dobrom svetle a zabudli na prejavenie pokoja, prehľadu, istoty v herných činnostiach. V podobných prípadoch je rozhodujúce ustrážiť si defenzívu a rozohrávku, vystríhať sa chýb. To sa nestalo a hostia nás za to vyťahali za uši."

Dnes sa extraliga nehrá, policajti vykorčuľujú najbližšie až v piatok vo Zvolene. Predtým im podobné voľno prišlo vhod na zorientovanie sa. Nádejajú sa, že by to mohlo byť tak i tentoraz. Hlavne u tých, ktorí mali zdravotné problémy a môžu sa dať viac dokopy. "Potrebujeme uhrať viac dobrých výsledkov po sebe," formuloval stanovisko Peter Filip. K tomu, s čím vyrukovalo vedenie klubu (krátenie základných platov u hokejistov) sa nechcel príliš vyjadrovať. "Dovtedy, kým sa nezlepšíme, musíme sa s tým zmierniť. Je to platné na neurčito, záleží na nás, kedy sa opatrenie skončí. Aj preto máme motiváciu navyše, lebo nikto nechce prichádzať dlhodobo o peniaze."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.