Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Rozzúrení fanúšikovia Barcelony zaútočili na novinárov

TASR|19. jan 2003 o 18:37

Barcelona 19. januára (TASR) - Fanúšikovia španielskeho futbalového klubu FC Barcelona nezvládli v sobotu domácu ligovú prehru s Valenciou (2:4) a v ...

Barcelona 19. januára (TASR) - Fanúšikovia španielskeho futbalového klubu FC Barcelona nezvládli v sobotu domácu ligovú prehru s Valenciou (2:4) a v návale hnevu zaútočili na novinárov. Počas výtržností rozbili aj sklenené dvere na jednom zo vstupov na štadión Nou Camp.

Podľa miestnych médií skupina fanúšikov najprv hádzala hasiace prístroje a iné predmety na prezidentský sprievod, načo obrátila svoju agresiu na novinárov, ktorí incident sledovali. Fotograf katalánskeho denníka Šport inkasoval úder do tváre a napadnutí boli aj dvaja televízni reportéri. "Predstavitelia Barcelony vyjadrujú ľútosť nad incidentom, ktorý sa odohral po skončení zápasu," píše sa vo vyhlásení klubu. "Je to veľmi smutné. Medzi tisíckami divákov sa vždy nájde pár ľudí, ktorí sa nedokážu ovládať," dodal tréner Barcelony Louis van Gaal.

Barcelone tak hrozí trest od vedenia ligy, pričom už čelí možnému uzavretiu štadióna na dva zápasy za incident z nedávneho ligového zápasu s Realom Madrid, počas ktorého hádzali diváci na hraciu plochu delobuchy.

Súvisiace články