Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňavským basketbalistom sa naďalej nedarí

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Rožňava - Sobotňajší úvodným kolom odvetnej časti vstúpila základná časť II. basketbalovej ligy mužov do svojej druhej polovice. Mužstvo BK PLY SPO

Rožňava cestovalo na palubovku svojej "dvojičky" do Veľkého Krtíša. Ani v siedmom zápase sezóny však nedokázali Gemerčania vyhrať a ostávajú na chvoste tabuľky.

VEĽKÝ KRTÍŠ - ROŽŇAVA 81:51 (40:25)

Body: Baláž a Sklienka po 18 resp. Mišenda a Červeňák po 18, Hajdúk 9, Bašták 3, Ledvinský 2, Erdélyi 1

Novohradský celok bol v tomto zápase favoritom, čo začal potvrdzovať od úvodného rozskoku. Domáci basketbalisti si postupne vypracovali až 15-bodový náskok, keď sa hosťom nedarila streľba. Krtíšania využívali hlavne rýchle protiútoky, z ktorých skórovali. V druhej štvrtine sa hostia spamätali, zlepšili sa najmä v obrannej fáze a dokázali stav skorigovať na jednobodový rozdiel 23:24. Do polčasu však rýchlejší domci získali stratené späť. Po zmene strán sa Gemerčania snažili, darilo sa im počas celého stretnutia ustrážiť najlepšieho domáceho strelca Kamenyika, ale znížiť rozdiel v skóre na menej ako 10 bodov sa im nepodarilo. V závere dostali možnosť aj hráči z rožňavskej lavičky, prišlo niekoľko individuálnych chýb a domáci vcelku pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca.

"Hlavne kolektívnym výkonom sme v časti stretnutia hrali vyrovnanú partiu. Máme však úzky káder a bez vysokých hráčov veľa šancí na úspech nemáme. V závere nám dochádzali sily, zahrala si aj lavička a navyše sme výraznejšie bodovali iba dvaja, čo bolo málo," povedal na margo zápasu hrajúci asistent trénera BK PLY SPO Rožňava Maroš Mišenda. Ako dodal, konečný výsledok celkom nezodpovedá skutočnému priebehu duelu. Počas najbližšieho víkendu cestujú Rožňavčania na horúcu pôdu tradičného rivala z Michaloviec a pod koše predposledného mužstva, svojho tabuľkového suseda, do Humenného.