Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňavský futbal sa potáca blízko hranice katastrofy

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Podľa úradnej správy VsFZ dostali predstavitelia rožňavského futbalu predvolanie na ŠTK. Problémom sa stal záver nedeľňajšieho duelu

Rožňava - Krásna. V tomto týždni sa šéf klubu, vedúci mužstva, kapitán a hlavný usporiadateľ ospravedlnili a do Košíc necestovali.

Ako sme napísali v utorok, hráč hostí Palkovič šikovne nafilmoval kontakt s jedným z usporiadateľov a ostal ležať mimo hracej plochy. Či išlo o inzultáciu musí dokázať videozáznam zo stretnutia. Podľa slov predsedu SP MFK Rožňava Viktora Baláža však pokračovanie konfliktu bolo vážnejšieho charakteru. Hostia z Krásnej po incidente, ktorému predchádzal neodpískaný faul na domáceho hráča na hranici pokutového územia, chceli ihrisko opustiť. Nakoniec sa však zápas pod taktovkou arbitra Fedora dohral s výsledkom 2:2.

Kormidelník hostí Albert Rusnák po zápase okrem nespokojnosti s hrou svojich zverencov povedal: "Nerád sa vyjadrujem k výkonu rozhodcu, ale dnes hlavný rozhodca evidentne nezvládol stretnutie, pískal katastrofálne."

Ku K.O. prirovnal V. Baláž fyzický kontakt iného domáceho usporiadateľa s druhým hráčom hostí, po ktorom ostal ležať aj druhý futbalista Krásnej (pozri foto na titulnej strane). "Ak sa to potvrdí, hrozí nášmu klubu tvrdý finančný trest, možno i strata nejakých bodov. Našťastie to bolo mimo hracej plochy. Všetko si treba pozrieť v kľude na videu. Naši usporiadatelia však asi nebudú celkom bez viny," povedal V. Baláž.

Náš postreh:

V prípade incidentu na konci nedeľného zápasu je zarážajúci fakt, že druhý z usporiadateľov je okresný futbalový rozhodca, čo je minimálne na zamyslenie. (Ako sa bude tváriť tento pán, keď v najbližšom dedinskom stretnutí bude obeťou on?) Aj v minulom domácom zápase sa usporiadatelia "ukázali", keď jeden z nich napadol nášho hráča, vraj pre slabý výkon. Vari nemá rožňavský futbal dosť iných problémov? Takéto vážne priestupky sa predsa na ligových ihriskách nesmú stať. Lebo, prečo sa potom čudujeme, že stráca futbal na atraktívnosti a najmä sa prostredie mení k horšiemu aj na dedinách.

Odpoveď na možné potrestanie rožňavského štvrtoligového celku sa zrejme dozvieme 3. októbra. Peňažná pokuta môže byť značne mastná, ale strata troch alebo viacerých bodov bude s vysokou pravdepodobnosťou znamenať vari aj zánik futbalu v Rožňave v kategórii dospelých.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.