Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rožňavský dres bude obliekať brat hráča NHL Rada Suchého z Phoenihu Coyotes

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Revúca/Rožňava - Hokej, tradičný slovenský zimný šport, začne písať svoju ďalšiu kapitolu aj na gemerskom ľade. Výkonnosť amatérov v krajine majstrov

svete síce nedosahuje profesionálnu úroveň, ale napriek tomu samotná hra svojou dynamickosťou a rýchlosťou láka fanúšikov do blízkosti mantinelov. Dnes podvečer odštartuje stredoslovenská divízia seniorov - III. liga svoje úvodné kolo. V tejto regionálnej lige bude hrať v sezóne 2002/2003 7 mužstiev. Svoje brány otvorí pre fanúšikov aj rožňavský Zimný štadión, na ľade ktorého privíta domáci celok HKM 98-mládeže súpera z Telgártu. Kvôli nepárnemu počtu účastníkov má v 1. kole mužstvo MHK Magnezit Revúca voľno a svoj prvý duel odohrajú Revúčania až o týždeň doma s Rimavskou Sobotou.

Vlani skončili Rožňavčania vo svojej premiérovej sezóne, keď tradíciu druholigového HC CompAct Rožňava nabitého výbornými hokejistami z košickej liahne (bratia Kateržábkovci, Knapp, Kapusta, Štubendek a ďalší), až na poslednom mieste o bod za Revúcou. V novom súťažnom ročníku by sa radi z posledného miesta odpútali. "Veríme si a určite neskončíme poslední," potvrdzuje odhodlanie celého tímu kapitán Rožňavy Peter Rákai a dopĺňa: "Chceme skončiť tretí, najhoršie štvrtý. S týmto cieľom ideme do súťaže." Podľa jeho slov poradiť by si mali hlavne s Revúcou, Prievidzou a možno s nováčikom z Rimavskej Soboty, ale jeho silu Rožňavčania nepoznajú. Aj ostatnými celkami si však trúfajú odohrať vyrovnanú partiu. "Podporili nás miestni podnikatelia, takže po ekonomickej stránke nie sme na tom najhoršie. Boli sme už dva razy na ľade, čo je pre nás výhoda oproti vlaňajšku, keď stáli na korčuliach prvý raz v zápase 1. kola proti Revúcej a prehrali sme úvodnú tretinu 0:8. Teraz sa nám to už nestane. Inak sme sa pripravovali každý individuálne. Žiaľ, vypadla nám jedna päťka z Dobšinej (Böhm, Čisár, Duda...), ktorá v minulej sezóne hrala dobre. Získali sme dve posily, chlapcov z Kežmarku na hosťovanie. Jedným z dvojice Rasťo Suchý, brat hráča HNL v drese Phoenixu Coyotes Rada Suchého," hovorí P. Rákai.

So svojim dnešným súperom z Horehronia vlani oba zápasy prehrali. "Uvidíme, ako to dopadne teraz, ale veríme si," dodáva rožňavský kapitán.

Mužstvo Rožňavy by malo nastúpiť v tejto zostave: v bráne Viliam HARTUK, ďalej Peter RÁKAI, Róbert FUNĎA, Róbert JÚDT, Marek LENTVORSKÝ, Peter PANČUCHÁR, Pavel MEŠŤAN, Kamil ONDÍK, Juraj MIKOLAJ, Jaroslav TÓTH, Zoran MOLČAN, Vladimír FRITSCH, Štefan RUSINKOVIČ, Tomáš FEJES, Rastislav SUCHÝ, Miroslav SOJÁK, Maroš HODOROVIČ, náhradný brankár: Vladimír LENKEI, tréner: Juraj MIKOLAJ, ved. mužstva: Imrich FEJES.

Konečná tabuľka sezóny 2001/2002:

1. Brezno1091093:3419

2. Lučenec1080281:4016

3. Telgárt1051447:3311

4. Prievidza1030743:656

5. Revúca1021744:695

6. Rožňava1011828:923

V lanskej sezóne predposlednú Revúcu čaká rovnako ako Rožňavu ťažká sezóna. "Príprava na sezónu nebola podľa našich predstáv a bola ovplyvnená nielen poveternostnými podmienkami, ale aj prístupom hráčov k tréningu na suchu. Káder mužov ostáva prakticky nezmenený, vybavujeme nejaké eventuálne posily aj kvôli konkurencii našich súperov a najmä pre skvalitnenie výkonov mužstva. Na ľade sme sa ocitli ešte iba počas tohto týždňa, súťaž už začína, preto naše vyhliadky na dobré výsledky nevidím v úvodných kolách príliš ružovo," hodnotí pozíciu mužstva HKM Magnezit Revúca šéf klubu Vladimír Andraščík. Hokej je z roka na rok náročnejší najmä na finančné pokrytie klubov, čo sa vypuklo prejavuje hlavne v ekonomicky slabších regiónoch. Gemer nevynímajúc. "S finančným pokrytím sme mali starosti ako pred každou sezónou. Musím však veľmi kladne hodnotiť našich permanentných sponzorov SMZ Jelšava, Sklotex Plus Revúca a mesto Revúca, ktorí nám vytvorili podmienky pre realizáciu nášho čisto amatérskeho športu. Stretávame sa s veľkým diváckym záujmom a verím, že hráči početnú divácku kulisu priaznivcov nesklamú," dúfa V. Andraščík.

Káder MHK Magnezit Revúca pre sezónu 2002/2003: Roman URDA, Ján ZATROCH, Norbert HUTKA, Marek KOVÁČ, Milan BAJÚS, Miroslav HRBÁL, Jaroslav MRÁZ, Maroš BORZA, Branislav KOZÁK, Ján LEVČÁK, Timotej VOJČÍK, Roman TATARKO, Michal ŽGRAVČÁK, Ján ŠPAK, Roland BELÁN, Vladimír ANDRAŠČÍK, Milan VLČEK, Peter HUDÁK, Vladimír NEMEC, Pavel HUTKA, Milan URDA, Martin CAPÍK, tréner: Vincent TATARKO.

Dnes o 17,00 hod. sa v 1. kole stretnú: R. Sobota - Lučenec, Prievidza - Brezno, Rožňava - Telgárt, Revúca má voľno.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.