Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rožňavskí hokejisti opäť platili nováčikovskú daň

Sportnet|Publikované 7. dec 2006 o 00:00

Rožňava - Ostatné kolo odohrali seniori HKM 98 mládeže Rožňava v Lučenci. Káder sa postupne zoceľuje, ale zohratejší domáci nenechali nič na náhodu a

nováčika súťaže poľahky zdolali.

Lučenec - Rožňava

9:2 (5:1, 3:1, 1:0)

G: Kostyšák, Sýkora

Rožňava: Takáč - Heteši, Róžai, Z. Molčan, Kostyšák, Feješ, Očkaik, Lang, Anna, P. Molčan, Madáč, Hodorovič, Majerčík, Duda, Sýkora

Domáci si v úvodnej tretine vytvorili dostatočný náskok a z naskytnutých šancí päťkrát skórovali. Hostia za stavu 0:1 dokázali ešte vyrovnať Kostyšákom, ale v ďalšej časti boli už bezzubí v koncovke. "Prvé tri či štyri minúty bolo ešte všetko v poriadku. Potom sme nepremenili jednu veľkú šancu. Domáci sa postupne uchytili a dvakrát skórovali. Doplatili sme na neskúsenosť, čo domáci dokonale využili. Niekoľko hráčov v ich drese má už za sebou množstvo ligových štartov za Banskú Bystricu, Detvu či Zvolen. Boli lepší, vyhratejší a mohli hrať svoju hru pokojne," uviedol na margo úvodnej tretiny tréner Rožňavy Zdeno Matis. V druhej tretine sa domáci uspokojili ešte viac a hostia si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. Presadiť sa dokázal iba Sýkora, ktorý znížil na 2:8. "Počítal som, že dáme aspoň tri góly v záverečnej časti, ale nestalo sa tak. Môžem však povedať, že chlapci i napriek nepriaznivému stavu bojovali statočne až do konca stretnutia. Konečne sme mali k dispozícii tri útoky a taktiež aj obrancov . Personálne obsadenie bolo tentoraz v poriadku a taktiež i doprava na stretnutie bola zabezpečená k plnej spokojnosti. Čakal som však od mojich zverencov oslňujúcejší výkon. I keď každý očakáva od nás lepšie výsledky je potrebná úžasná trpezlivosť. Verím, že sa mužstvo doplní v budúcej sezóne a skúsenosti ktoré hráči postupne nadobudnú prinesú aj víťazstvá. Ak bude do dvoch sezón naďalej podpora od mesta ako i sponzorov o osud chlapcov i rožňavského hokeja sa obávať nemusíme. I keď v stretnutí padlo deväť gólov a tréma doľahla na všetkých hráčov netreba viniť iba brankára. Myslím si, že na ľade je šesť hráčov. Všetci musia útočiť, ale taktiež rovnaký počet musí aj brániť . Obranná činnosť nám ešte pokrivkáva, ale očakávam v blízkej budúcnosti zlepšenie," uzavrel tréner Z. Matis. V 6. kole sa stretnú Rožňava - Bardejov (sobota 17.00 hod.), Sabinov - Brezno, Michalovce - Lučenec.