Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňavskí hokejisti neboli úspešní ani v treťom zápase

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 23:00

Rožňava/Revúca - Zápasmi 3. kola pokračovala Stredoslovenská divízia seniorov. Hokejisti HKM 98 Rožňava sa na revúckom ľade stretli s ŠK Sokol

Telgárt. Napriek snahe sa im nedarilo a pripísali si ďalšiu prehru. MHK Magnezit Revúca začal súťaž až v tomto kole, keď cestoval na ľad Detvy. Na pôde vedúceho celku tabuľky neuspel.

ŠK Sokol Telgárt - HKM 98 Rožňava

11:2 (4:0, 3:1, 4:1)

G: Macho 4, Malušek 3, Pacak 2, Lunter, Dubaj - Sýkora, Judt, vylúčenia: 6:6, rozhodca: Mikuška

Zostava Rožňavy: Hurtuk, Greško - Rožai, Heteši, Rákai, Pituch, Hodorovič, Gömöri, Funďa, Judt, Lapdavský, Feješ, Anna, Molčan, Soják, Sýkora

V úvode zápasu sa zdalo, že hostia majú nádej uhrať prijateľný výsledok. Domáci však sériou ulepených gólov schladili nádeje hostí. Do 15. minúty prehrávali Rožňavčania o štyri góly. Nevzdávali sa však, ale šance Sojáka, Molčana , Feješa, Pitucha a ďalších zostali nepremenené. Ku koncu tretiny sa zranil brankár HKM 98 Hurtuk, síce ju dohral, ale v druhej časti hry ho v bráne vystriedal Greško. Zmena brankára znamenala pre hostí citeľné oslabenie. Druhú tretinu začali lepšie hostia. V jej úvode strelili gól z hokejky Judta, ktorému asistoval Soják. Zníženie náskoku domácich pridalo Rožňavčanom síl a zdalo sa, že súpera ešte potrápia. No piaty gól, ktorý utŕžili o dve minúty neskôr, zastavil snaženie hokejistov HKM 98. Hráči sa po ňom podlomili a zápas viac menej dohrávali. V poslednej tretine zaznamenal po prihrávke Hodoroviča druhý gól Rožňavy Sýkora. Nedarilo sa ani hosťujúcim hráčom, od ktorých čakali tréneri viac. Znova sa ukázalo, že v rožňavskom mužstve chýba hráč, ktorý by vedel zakončiť. Hráči si síce dokážu vytvoriť šance, ale nevedia ich premeniť. "Riešime situáciu, do ktorej sme nepočítali, že spadneme. Rátali sme s lepším výkonom, i keď hra našich hráčov nie je zlá. Ťažko povedať v čom je problém, že sme dosiaľ ešte nevyhrali. Hľadáme však nové riešenia, dúfajme, že ich nájdeme a od nového roka to bude iné. Chceme hrať lepší hokej najmä pre rožňavského diváka", povedal tréner Juraj Mikolaj.

V najbližšom kole cestujú Rožňavčania do Brezna. V minulej sezóne na pôde Brezna vyhrali, v domácom zápase však podľahli. "Chceme uhrať prijateľný výsledok. Musíme zabojovať a podať lepší výkon ako proti predchádzajúcim súperom. Dúfam, že séria prehratých zápasov sa zmení", povedal J. Mikolaj a pokračoval, "zostavu na zápas v Brezne budeme vedieť až vo štvrtok. Neviem, čo bude s brankárom Hurtukom, chýbať budú aj dvaja Kežmarčania. Pôjdeme s tým, čo máme."

HKm Detva - MHK Magnezit Revúca

7:2

G: Vojčík, N. Hutka

Revúčania zasiahli do bojov až 3. kole, keď cestovali na pôdu vedúceho mužstva HKm Detva. Zápasy prvých dvoch kôl, s Breznom a Lučencom boli odložené. Vstup do súťaže sa revúckym hokejistom nevydaril a z Detvy si odniesli prehru. V nasledujúcom kole sa predstavia po prvýkrát v sezóne na domácom ľade, keď privítajú Telgárt.

V poslednom zápase kola hostil Lučenec Brezno a využil výhodu domáceho prostredia, keď breznianskych hokejistov porazil 9:3.

Tabuľka

1. Detva330021:46

2. Lučenec220024:54

3. Telgárt311117:173

4. Brezno20108:141

5. Revúca10012:70

6. Rožňava30035:300

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.