Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Rožňavskí dorastenci hrajú podľa trénera Baltu skvele

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Rožňava Mladí rožňavskí futbalisti naďalej pokračujú v kvalitných výkonoch. Minulý týždeň mali dorastenecké družstvá SP MFK Rožňava nevídane nabitý

program. Po sobotňajšom stretnutí v Starej Ľubovni, kde oba celky rožňavských futbalových nádejí uspeli, ich čakali tri zápasy. V utorok doma s Ličartovcami, vo štvrtok vo Veľkých Kapušanoch a v sobotu opäť na svojom ihrisku hostili rovesníkov z Moldavy nad Bodvou. Séria duelov, ktorá bola ešte náročnejšia, ako klasický anglický týždeň (sobota streda sobota), keď v priebehu siedmych dní nastupovali starší i mladší dorastenci na majstrovský zápas štyrikrát. Niektorých starších dorastencov ešte navyše čakali zápasy vo štvrtoligovom rožňavskom drese. Azda preto víťaznú sériu hráči staršieho dorastu prerušili a rivalovi z Moldavy doma podľahli. Mladší sú však po 6. kolách stále bez straty bodu.

Výsledky III. dorasteneckej ligy:

Starší dorast

ROŽŇAVA LIČARTOVCE 3:0 (1:0)

Góly domácich: L. Dávid, M. Zatroch (11m), J. Strelka

V. KAPUŠANY ROŽŇAVA 1:6 (1:5)

Góly hostí: L. Dávid 3, P. Lipták, R. Gothardt, M. Figúr

ROŽŇAVA MOLDAVA 1:4 (1:2)

Gól domácich: R. Gothardt

Mladší dorast

ROŽŇAVA LIČARTOVCE 6:1 (2:1)

Góly domácich: L. Drobňák 3, Z. Bulik, G. Grecmacher, L. Novák

V. KAPUŠANY ROŽŇAVA 1:7 (0:5)

Góly hostí: G. Beshir 2, J. Strelka, P. Szanisló, Z. Breuer, J. Rochfaluši, Z. Bulik

ROŽŇAVA MOLDAVA 4:3 (1:1)

Góly domácich: L. Drobňák 2, G. Beshir, Z. Bulik

Vystúpenia dorasteneckých družstiev zhodnotil tréner mladších chlapcov Július Balta: "Aj keď cez víkend som tu nebol a oba celky viedol môj kolega od staršieho dorastu Milan Mravec musím svojich zverencov pochváliť. Mrzí ma trochu prehra starších s Moldavou. Je to už druhá domáca porážka, pričom vonku ešte body nestratili. Strata z vlastného ihriska nás môže škrieť, lebo naše postupové ambície záležia od starších dorastencov. Na druhej strane treba vidieť to, že niektorí chlapci hrávajú aj zápasy v drese dospelých a náročný program sa mohol podpísať na ich únave či psychickej nepohode. Naviac, hráči ročníka 1986 Zatroch, Figúr, Strelka či Šimkovič, ktorí vekom patria do mladšej partie už hrávajú v staršom doraste. Sme však stále na začiatku sezóny a koniec ligy je ďaleko. Mladší dorastenci, moji zverenci, si počínajú super. Prejavuje sa ich výrazná kvalita, družstvo ťahajú najmä Filip Pollák a Goran Beshir, v ostatných dueloch sa rozstrieľal Lukáš Drobňák. Spomínaných ostaršených hráčov dobre nahradili v mladšom doraste Motyka, Pápay a ďalší, ktorí sú ročník 1987. Plný počet bodov a výborné skóre svedčí o tom, že naša spoločná práca a poctivý prístup chlapcov k tréningom prináša svoje zaslúžené ovocie."

Bilancia po 6. kole vyzerá nasledovne. Starší dorast: 6 4 0 2, skóre 21:10 a 12 bodov. Priemer na zápas je 3,5 gólu. Strelci: L. Dávid 6, R. Gothardt 5, M. Zatroch 3, M. Figúr a J. Strelka po 2, P. Kontra, T. Lapoš a P. Lipták po 1. Mladší dorast: 6 6 0 0, skóre 31:7 a 18 bodov. Priemer na zápas je 5,17 gólu. Strelci gólov: G. Beshir a L. Drobňák po 5, L. Novák 4, Z. Bulik a R. Gothardt po 3, J. Rochfaluši a J. Pápay po 2, R. Motyka, J. Strelka, P. Sanisló, J. Gallo, M. Gallo, Z. Breuer a G. Grecmacher po 1.

Najbližší majstrovský duel čaká rožňavských dorastencov v nedeľu v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.