Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rožňavské basketbalistky vstúpili do ligy úspešne

Sportnet|Publikované 6. okt 2006 o 22:00

Rožňava - Po víťaznom vstupe do novej prvoligovej sezóny privítajú rožňavské basketbalistky dnes a zajtra dvojicu bratislavských družstiev Filozof a

Tomášičkár. Najprv nastúpia dnes o 18.00 hod. proti Filozofu Bratislava. Očakávam vyspelé družstvo, v ktorom sú skúsené, ale i mladé hráčky. Uvidíme, čo budú produkovať. Náš systém je jasný. Obrana je základ a z nej potom budeme vychádzať, načrtol tréner SBD Juh Rožňava Ladislav Vilner. Kým prvého súpera z Michaloviec Rožňavčanky poznali, bratislavské družstvá sú menej známe. Proti Filozofu síce hrali pred dvoma sezónami, no odvtedy sa káder v oboch družstvách obmenil. Tomášičkár by mali tvoriť mladé ženy. Proti nemu nastúpia v nedeľu ráno o 9.30 hod. Našu hru prispôsobíme zostave súperov. No tempo zápasu chceme určovať my. Dôležité bude nanútiť im náš štýl hry, povedal L. Vilner. V predchádzajúcich ročníkoch sa stávalo, že družstvo jeden zápas vyhralo, druhý zasa prehralo. Čo urobili v klube preto, aby boli víťazné oba? Hlavne to, že sme stabilizovali káder. Ide o to, aby sme mali jasný káder, ktorý bude hrávať celú súťaže. Zvýšil sa tým aj útočná sily družstva, uviedol L. Vilner. Rožňavčanky by mali nastúpiť v rovnakej zostave, v akej hrali proti Michalovciam.

V úvodnom zápase minulú sobotu proti Michalovciam sa hráčkam SBD Juh darilo hneď od začiatku. Vytvorili si náskok, ktorý si udržiavali prakticky počas celého stretnutia a zvíťazili 77:59. V podstate nás nič neočakávané nezastihlo. Hrali sme v kompletnej zostave a snažil som dať adekvátny priestor aj hráčkam z lavičky. Vďaka vývoju hry sme mali možnosti na vyskúšanie rôznych variant. Súperky neprekvapili ničím. Hrali to, čo sme očakávali, priblížil tréner L. Vilner.

Text k foto:

02 - V zápase s Michalovcami bola rožňavská lavička plná

foto: Peter Podolinský

DO RASTRA!!!

Novou kapitánkou sa stala Gabriela Orbánová

V novej sezóne sa kapitánkou ženského družstva SBD Juh Rožňava stala Gabriela Orbánová. Je hráčka extraligovej Nitry, no zároveň je pod košom aj oporou rožňavského družstva.

Stali ste sa kapitánkou družstva, ako sa to zomlelo?

Na tréningu pred zápasoch s Michalovcami tréner vyhlásil, nech si zvolíme kapitánku a dievčatá ma zvolili. Som ňou prvýkrát.

Hráte za Nitru i Rožňavu. Ako sa to darí zosúlaďovať?

Je to na dohode trénerov, stále sa dohodnú za koho budem hrať, kde som užitočnejšia. Keď ma viac potrebujú v Rožňave, tak hrávam každý zápas v Rožňave a každý párny týždeň budem v Nitre.

S Michalovcami ste sa stretli aj v príprave. Pomohlo to v majstrovskom zápase?

V niečom áno, ale vtedy nehrali v v plnej zostave, prišla im posila z Košíc, nevedeli sme teda, čo máme čakať. No pravdupovediac myslela som si, že budú silnejšie.

Sezónu ste začali víťazstvom. Kde sa rozhodovalo?

To je najlepšie vyhrať v prvom zápase. Dúfam, že budú aj ďalšie víťazstvá. Myslím si, že od začiatku sme nastúpili veľmi dobre, pretože sme hrali kolektívne, videli sme sa na ihrisku. Rozhodlo aj to, že si v úvode urobili náskok.

Teraz privítate bratislavské družstvá. Aké sú plány?

Dúfam, že vyhráme.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.