Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rožňavčanky v Poprade pohoreli

Sportnet|Publikované 30. sep 2008 o 22:00

Po vyrovnanej prvej štvrtine sa čoraz viac začali presadzovať domáce hráčky a basketbalistky AT Gemtex MBK Rožňava nedokázali nájsť zbraň na

agresívnu obranu súpera.

ROŽŇAVA. "Výsledok zodpovedal momentálnemu prístupu hráčok k zápasu. Vyrovnaným partnerom sme boli len v prvej desaťminútovke, kedy sme sa snažili plniť úlohy, vcelku dobre sme bránili a rozumne útočili. Bohužiaľ potom sa naša hra úplne stratila, nastalo také vákuum a neboli sme sa schopní nejako dať dohromady. Hlavne v druhom polčase pôsobilo družstvo rozloženým dojmom," snažil sa lodivod Miloš Pažický nájsť dôvody vysokej prehry.

Najtvrdším orieškom bola súperova tvrdá a agresívna obrana. "Boli sme bojazliví, hráčky akoby sa vyhýbali stretu s loptou, aby mala akési alibi. Týmto spôsobom sa basketbal hrať nedá. Všetkých päť hráčok na ihrisku sa musí zapojiť a odbojovať maximálny výkon. Nemôžeme sa za nič a nikoho skrývať," pritvrdil M. Pažický. Myslí si, že družstvo nastupovalo do zápasu s prílišným rešpektom pred súperom.

46 bodov

Kým Rožňavčanky inkasovali 79 bodov, samy dali len 46 bodov. Jednak sa nedostávali k streľbe, jednak nemal kto prevziať na seba zodpovednosť. "Jediná, ktorá sa snažila, ktorá niečo vyprodukovala, bola stredná rozohrávačka. Aj keď nie vo všetkých činnostiach, mala tiež nedostatky, ale myslím si, že na svoj vek a skúsenosti odviedla svoj štandardný výkon," pokračoval M. Pažický.

Poučenie zo zápasu je jednoduché. Zlepšiť sa vo všetkých činnostiach. "Zvýšiť bojovnosť, agresivitu a nasadenie, zmeniť prístup k zápasu. Verím, že dievčatá si uvedomili, že toto bol výpadok, ktorý sa už nesmie opakovať," povedal M. Pažický.

Dnes proti nováčikovi

O piatej popoludní je na programe prvý domáci zápas AT Gemtex. Hostia nováčika z Prešova. Ten v prvom kole potrápil Ružomberčanky. "Každý súper je taký, akým mu my dovolíme, aby bol. Iniciatíva musí byť na našej strane, musíme sa zlepšiť v obranných činnostiach a takisto musíme rozumnejšie pracovať v útoku. Myslím si, že potom to bude iný výsledok a iná hra," uzavrel M. Pažický.

* * *

n ŽBK Whirpool Poprad AT Gemtex MBK Rožňava 79:46 (14:14, 37:26, 60:37)

Poprad: Tetemondová 13, Brezániová 10, Johnsonová 10, Šimkuľáková-Petríková 7, D. Baburová 4 (Kmeťová 13, Gandžalová 10, Grahamová 10, A. Baburová 2, Mlynarovičová 0, Husárová 0, Fáberová 0), Rožňava: Beňušková 11, Poláková 8, Oaddamsová 5, Antalecová 5, Kerestešová 5 (Kováčik 4, Egedová 4, Serbáková 2, Ciulisová 2, Repaszká 0), TH: 17/13 13/7, fauly: 17 - 19, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Matejčík, Doušek, 350 divákov

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.