Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňavčanka Farkašová získala zlatú medailu v zjazde

Henrieta Farkašová pri slávnostnom sľube. (Autor: SITA/Jozef Jakubčo)
SITA|Publikované 8. mar 2014 o 09:13

Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získali na paralympiáde zlato v zjazde zrakovo postihnutých.

ROZA CHUTOR/ROŽŇAVA. Zlato a striebro získalo Slovensko na úvod zjazdárskych súťaží na zimných paralympijských hrách v Soči.

V stredisku Roza Chutor v Červenej Poľane vybojovala v sobotu predpoludním Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou zlatú medailu v zjazde zrakovo postihnutých.

V tej istej disciplíne medzi mužmi skončil Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom strieborný.

Farkašová zvíťazila suverénne s náskokom 2,73 s pred Britkou Jade Etheringtonovou a už štvrtý raz v kariére sa stala paralympijskou šampiónkou.

Pred štyrmi rokmi vo Vancouveri bola síce v zjazde strieborná, ale brala zlaté medaily v super G, superkombinácii aj obrovskom slalome.

"Som veľmi šťastná. Trať perfektne držala, bola tvrdá. Po druhom tréningu som si verila, mala som dobrý pocit z trate aj zo seba. Pred prvým skokom som mala problém, v trojbráne prišlo malé zaváhanie, ale ustála som to. Moja navádzačka Natália je skvelá, vie ma na trati aj mimo nej skvele podporiť. To platilo aj dnes," uviedla Farkašová v prvej reakcii pre slovenské médiá v Roza Chutor.

Dvadsaťsedemročná Rožňavčanka sa s bilanciou štyri zlaté a jedna strieborná medaila v počte aj lesku kovov vyrovnala doteraz najúspešnejšiemu slovenskému paralympijskému športovcovi a zároveň šéfovi SPV Jánovi Riapošovi.

"Som rada, že som to dokázala a verím, že budem aj naďalej pokračovať v prekonávaní ďalších mét," zdôraznila Farkašová.

Výsledky:

Ženy - zrakovo postihnuté: 1. Henrieta Farkašová (SR) 1:31,55 min, 2. Jade Etheringtonová (V. Brit.) +2,73 s, 3. Alexandra Frantcevová (Rus.) +4,23

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.