Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňavčania začnú s prípravou v januári, nezaháľajú však ani teraz

Vrchol jesene. Vrcholom jesene bol pre futbalistov SP MFK pohárový súboj s DAC Dunajská Streda. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 8. dec 2014 o 23:00

Aj keď je oficiálny začiatok zimnej prípravy futbalistov SP MFK stanovený až na január, tréningy pokračujú.

Aj keď je oficiálny začiatok zimnej prípravy futbalistov SP MFK stanovený až na január, tréningy pokračujú aj teraz.

ROŽŇAVA. „Teraz je prechodné obdobie. Hráči budú chodiť do telocvične a športovej haly dvakrát týždenne, v stredu a piatok do 9. januára 2015. Dňa 9. alebo 12. januára by sa mala začať zimná príprava, ktorá bude pokračovať striedavo dvakrát von, raz v telocvični a koncom januára sú naplánované prvé priateľské zápasy, ktoré sa budú hrať na umelej tráve,“ načrtol plán na úvod budúceho roka manažér SP MFK Rožňava Dušan Pollák.

Na konci novembra sa zišlo vedenie klubu s hráčmi. „Prebrali sme jesennú časť súťaží a výsledky v Slovenskom pohári. Poďakovali hráčom a bol im oznámený spomínaný plán prechodného obdobia. Podrobnosti zimnej prípravy preberie výbor klubu s hráčmi a trénerom pred začiatkom zimného prípravného obdobia,“ upresnil D. Pollák.

„Do začiatku prípravného obdobia pripraví výbor klubu analýzu športovej a ekonomickej oblasti, očakávajú sa pracovné stretnutia so zástupcami mesta a sponzorov, ktoré budú veľmi dôležité pre zabezpečenie jarnej časti súťažného ročníka,“ pokračoval D. Pollák. Čo sa týka kádra, Rožňavčania by ho radi doplnili na niektorých postoch. O možných odchodoch bude viac známe až na začiatku prípravného obdobia.

„Do konca decembra by sme chceli zorganizovať na spestrenie Vianočný futsalový turnaj,“ načrtol D. Pollák plán do najbližších dní.

Popri mužstve dospelých si však pozornosť vyžadujú aj mládežnícke kategórie.

„V tejto oblasti je dôležité rozhodnúť, pripraviť licenčný štatút. Je to dôležité rozhodnutie z hľadiska budúcnosti mládeže. Radi by sme dostali dorast do III. ligy a v materiálnej oblasti je tu otázka dobudovania hygienický priestorov a šatní pre mládež – mládežnícke centrum,“ uviedol D. Pollák.

„Ako aj spolupráca SFZ s mestom vo veci začatia výstavby veľkej umelej trávy. Futbalu v meste i okolí by to výrazne prospelo, ale je nevyhnutné pripraviť projekt ako ďalej s futbalom, čo chceme za účasti vedenia klubu, mesta a sponzorov.“

Prípravné zápasy SP MFK

Január

24. Moldava n/B – Rožňava

28. MFK Košice B – Rožňava

Február

3. Lokomotíva Košice – Rožňava

7. Poprad – Rožňava

10. Spišská Nová Ves – Rožňava

21. Tisovec – Rožňava

25. Haniska – Rožňava

Marec

8. Rožňava - Revúca

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.