Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Rožňavčania vrátili Revúčanom vlaňajšiu porážku

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Rožňava/Revúca Hokejové derby gemerských mužstiev domácej Revúcej s Rožňavou zanechalo niekoľko prázdnych miest na mape ľadovej plochy revúckeho

"zimáku" a jeho okolia. Papierovo slabší magnezitári sa pustili do hráčov hostí s vervou i podporou domáceho publika. Vydržali až do polovice druhej tretiny.

Jednogólové vedenie udržali v prvej časti hry iba niekoľko minút, aby potom definitívne prebrali iniciatívu Rožňavčania. Podľa predsedu MHK Magnezit Vladimíra Andraščíka, "veľké zázraky sa nedali čakať. Náš súper mal lepšie mužstvo a využil svoje prednosti. My sme boli na ľade doteraz málo, hrali sme len druhý súťažný zápas a doplatili smer na slabšiu trénovanosť." Kormidelník Revúcej Vincent Tatarko: "Korčuliarsky sme boli Rožňavčanom vyrovnaným súperom. Pomohli im posily, ktoré vlani nemali. Neboli sme kompletní, ale mohli smer uhrať lepší výsledok. Pokúsime sa svojmu rivalovi túto prehru v odvete vrátiť, ale nebude to jednoduché, ak budú mať v bráne Hurtuka. Aj ten je však prekonateľný."

V tábore mužstva MHK 98-mládeže bola po derby oveľa lepšia nálada. "To, čo sme si predsavzali, to sme aj dosiahli. Vytýčený cieľ, umiestnenie do tretieho miesta zatiaľ držíme. V Revúcej sme chceli vyhrať a to sme splnili," povedal kapitán Rožňavy Peter Rákai. Hokejisti Rožňavy sa v tejto sezóne prekonávajú a s prispením výborných výkonov v podobe posíl z Kežmarku, rastie aj ich výkon. "Lepšíme sa od zápasu k zápasu. Škoda, že chlapci zabúdajú na zadné vrátka, čo nám robí starosti v úvode duelov. Musíme skóre doťahovať a to je potom nápor na psychiku mužstva. Keď sa vyhneme slabším úvodom stretnutí, nevidím problém výhier aj s tímami, ktoré nás vlani hladko porážali," dodal tréner Rožňavy Juraj Mikolaj.

Duel v Revúcej jasne ukázal rozdiel medzi mužstvami. Keby nehral v bráne hostí gólman Hurtuk a v jednotlivých päťkách kvalitní hráči z Kežmarku, mohol byť výsledok vyrovnaný alebo aj opačný. Lenže, hosťujúci hokejisti spod Tatier sú v mládežníckom klube preto, aby pomohli zlepšiť výsledky Rožňavy.

"Keby sme sa stretli v zápase vlastných odchovancov, mali by Rožňavčania veľké problémy. Vyhrali by sme," uviedol jeden z revúckych funkcionárov. Išlo však o hokej. Vyhrala Rožňava. O to však v športe ide, aby zvíťazil lepší. "Vrátili sme Revúčanom vlaňajšiu porážku. Vyšlo to, ale na ľade sme bojovali čestne. Aj keď sa na ľade občas iskrilo," dodal P. Rákai. Boj to bol, ale v rámci pravidiel. Svedčí o tom i počet vylúčených, až 18 dvojminútových trestov, ale žiadny veľký. Fauly boli bežné, hoci občas mali rozhodcovia "čudný" meter.

"Chceli sme vyhrať, ale dnes sa nedalo. Rožňava bola lepšia a potvrdila sa ich dobrá povesť z predchádzajúcich duelov," doplnil V. Tatarko. Revúčania ale chcú mládežníkom prehru vrátiť, alebo minimálne odohrať taký napínavý zápas, ako v minulom ročníku, ktorý skončil nerozhodne 2:2. "Chceme skončiť do tretej priečky. Preto musíme so slabšími vyhrať. Revúca do tejto kategórie patrí, aj keď to bol dobrý súper," uzavrel P. Rákai. Odveta gemerského hokejového derby je na programe na rožňavskom zimnom štadióne 1. februára budúceho roku. Vlastne už za necelé dva mesiace.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.