Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rožňavčania pykali za vlastné chyby

Sportnet|Publikované 5. nov 2007 o 00:00

Už tretiu domácu jesennú prehru zaznamenali v nedeľu futbalisti SP MFK Rožňava. Do polčasu vyrovnaný stav otočili hostia potom vo svoj

prospech.

ROŽŇAVA. Futbalisti Energetika Veľké Kapušany prišli na pôdu SP MFK s úmyslom získať bod. "Tušili sme, že by sa remíza dala uhrať. Chvalabohu, zápas nám priniesol ešte viac," tešil sa tréner Energetika Zoltán Sedlák.

Do polčasu držali krok

Zápas sa začal opatrne, no už po pár minútach potrestal Geri chybu v domácej obrane vedúcim gólom. Odpoveď prišla rýchlo, keď po troch minútach skóroval domáci Milata. Hostia sa do vedenia dostali znova po góle Geriho a domáci vyrovnali z penalty, ktorú premenil kapitán Lörinc. Hoci zverenci trénera Sedláka dvakrát viedli, do kabín išli mužstvá za nerozhodného stavu. "Dosť nás to mrzelo, že sme tak ľahko prišli o vedenie, no aj taký je futbal. Chlapci vzadu sa nesústredili," povedal Z. Sedlák.

Využili ponúknuté šance

Snahu Rožňavčanov o víťazstvo zastavil na dvadsať minút pred koncom Nagy a posledný klinec do rakvy zatĺkol štvrtým gólom Kendi. Hoci domáci mali počas druhého polčasu viacero možností, väčšina z nich končila mimo priestor brány, či v rukách brankára Repovského. "Myslím si, že na našej strane bolo o trocha viac skúsenosti. Herne boli na tom domáci slušne, do súbojov išli dôrazne. My sme to zvládli takticky. Vedeli sme podržať loptu a čo bolo najdôležitejšie, využívali sme šance," uviedol tréner Energetika.

O šanciach, ale tých ponúknutých hovorí aj tréner SP MFK Zoltán Breuer. "Góly sme inkasovali po individuálnych chybách hráčov. Aj diváci mohli vidieť, že niektorí jednoducho na túto súťaž nemajú," povedal a kritikou nešetril ani ďalej, "jeden hráč nemôže vyhrávať zápas. Kým jeden vládze behať po celom ihrisku, ostatní sa len prizerajú. Niektorí neboli na tréningu už dva mesiace a pritom si myslia, že sú veľkí hráči. Sú chvíle, keď si myslím, že to nemá význam."

PETER PODOLINSKÝ

Súvisiace články