Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Rožňavčania nedovolili v závere drámu

Sportnet|Publikované 21. sep 2008 o 22:00

Po dvoch neúspešných domácich vystúpenia Rožňavčania konečne zabrali a získali druhé víťazstvo v sezóne. Hoci sa v závere ešte podarilo hosťom znížiť

na 3:2, mužstvo sa nepoložilo a štvrtým gólom zmarilo rodiacu sa nádej hostí z Čane.

ROŽŇAVA. V úvode zápasu sa hostia nebojácne vrhli do útočenia a pred bránou Szaba si vytvárali nebezpečné situácie. Domáci sa po štvrťhodine podaril rýchly únik a na jeho konci bol presný zásah Kamenského. Radosť však netrvala dlho, pretože hostia vyrovnali gólom Miškoviča. To sa však už domáci začali zlepšovať, nedávali súperovi až toľko priestoru v útoku. Za podrazenie Kamenského nariadil rozhodca penaltu, ktorú Sokoli premenil. Domáci tak v polovici polčasu viedli.

Obrat neprišiel

Rožňavčanom sa podarilo zachytiť začiatok druhého polčasu a zatlačili súpera. Lob Kamenského však skončil tesne vedľa brány. Za mierneho dažďa hrali oba tímy aktívne, diváci videli množstvo osobných súbojov. Po hodine hry ušiel obrane Čane Breuer a natiahol náskok SP MFK. O desať minút na to nasledovali dve premenené šance domácich. Najprv strelu Kamenského vytlačil brankár na roh, potom unikajúci Milko volil namiesto strely prihrávku a Kamenský mieril z uhla vedľa. To bola voda na mlyn hostí a Torok ich druhým gólom vrátil do hry. Posledné slovo však patrilo domácim, keď po rohu Kamenského presne zahlavičkoval Savčák a pečatil víťazstvo.

"Vedeli sme, že súper patrí k tým kvalitnejším. Trocha sme sa aj obávali, ale verili sme vo víťazstvo. Potrebujeme body, taktika bola teda jasná. Vyhrať. Mužstvo podalo bojovný, zodpovedný a myslím si aj kvalitný výkon. Vypracovali sme si pomerne veľa šancí. Súper trochu zdramatizoval zápas, keď znížil na 3:2," povedal vedúci mužstva SP MFK Rožňava Ladislav Korfanta a dodal, "útok podal v tomto zápase kvalitný výkon, no pochváliť by som chcel celé mužstvo, všetci bojovali a odmenou im bol výsledok."

PETER PODOLINSKÝ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.