Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Rožňava znova rozhodla do prestávky

Tlak. Po prestávke bola obrana Rožňavy takmer stále pod tlakom, no podarilo sa jej odolať. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 14. apr 2014 o 00:00

Aj v druhom jarnom domácom zápase si Rožňavčania pripísali víťazstvo najtesnejším rozdielom.

Spišské Vlachy zdolali gólom P. Milatu 1:0.

ROŽŇAVA. Domáci nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy. Chýbali Roth, Figúr a Jonáš, čo sa neskôr v druhom polčase aj ukázalo. Hosťom chýbal v bráne zranený G. Pulen.

Do prestávky boli lepší domáci, aj keď im hostia hru dosť sťažovali. Po polhodine hry prihrávkou za obranu našiel Almáši Milatu a ten skóroval. Po prestávke však už naplno prevzali taktovku hostia a zatlačili domácich na ich polovicu.

Prevahu sa im však gólovo zužitkovať nepodarilo. V závere už hrali vabank a domáci tak ešte mohli prikrášliť víťazstvo, no strela skončila na tyči.

Tréner hostí S. Sokolský bol po zápase dosť rozčarovaný. „Proti vyspelému súperovi sme nastúpili s cieľom nedovoliť im strieľať na bránu, napádať ich, nedávať im štandardky. Zraneného Pulena totiž v bráne nahradil hráč z dorastu. Až na ten gól sa nám to aj darilo. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepší. Ťažké srdce máme na rozhodcu, ktorý v prvom polčase neodpískal jedenástku, ktorú urobil domáci brankár, a niektoré naše zákroky posudzoval prísne,“ uviedol tréner Tatrana Spišské Vlachy Slavomír Sokolský.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v prvom sme boli herne lepší my. Škoda, že sme dali len jeden gól. Hostia ukázali, že majú konsolidované mužstvo a sťažovali nám hru. V druhom polčase sme herne, no i kondične odišli. Pre tomto mužstvo je ťažké nahradiť troch hráčov základu, ktorí chýbali. Bolo to cítiť a o to viac si chlapcov vážim, že víťazstvo vydreli,“ povedal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Okrem radosti však mali víťazstvo aj iné dozvuky. Tréner B. Kuzma musel po prehranej stávke s hráčmi urobiť sto kľukov, čo sa mu aj podarilo.
Súvisiace články