Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rožňava zakončí jeseň doma

Sportnet|Publikované 30. okt 2008 o 23:00

ZAJTRA PRIVÍTA SÚPERA Z KROMPÁCHJesenná časť futbalových súťaží sa chýli ku koncu. Rožňavčania v sobotu nastúpia proti Krompachom, ktoré sa

ZAJTRA PRIVÍTA SÚPERA Z KROMPÁCH

Jesenná časť futbalových súťaží sa chýli ku koncu. Rožňavčania v sobotu nastúpia proti Krompachom, ktoré sa pohybujú v strede tabuľky. SP MFK by mal mať k dispozícii v podstate celý káder.

ROŽŇAVA. "Ako v predchádzajúcich zápasoch, aj teraz potrebujeme vyhrať. Nastúpiť by sme mali v plnej sile," povedal vedúci mužstva Ladislav Korfanta. Napriek tomu však určite bude chýbať B. Milko, ktorého trápia zdravotné problémy. Krompachy sa podobne ako Rožňava v úvodných kolách trápili a prichádzali o body aj na domácej pôde. Na rozdiel od SP MFK sa im podarilo ukoristiť tri body z pôdy súpera, keď zvíťazili v Rudňanoch. V ďalšej časti súťaže už doma body nestrácali. "V tabuľke pravdy je to náš sused, keď my máme mínus sedem a Krompachy mínus šesť bodov," podotkol L. Korfanta. V predohrávanom prvom jarnom kole druhý novembrový víkend privítajú Kráľovský Chlmec.

V obrane o čosi lepšie

Posledný jesenný zápas odohrali Rožňavčania uplynulý víkend v Buzici. Na pôde favorizovaného súpera odolávali tlaku domácich až do 28. min. Po inkasovanom góle sa postupne aj hráči SP MFK začali dostávať do šancí. V závere polčasu najprv Lörincz v dobrej pozícii mieril tesne vedľa a potom Kamenského šancu zlikvidoval domáci brankár. Buzica ešte do prestávky poistila svoje vedenie druhým gólom.

V druhom polčase stoja za zmienku dve šance Kamenského. Najprv po centri Lörincza hlavičkoval zblízka tesne nad a druhá príležitosť prišla po prihrávke Bulíka.

"V obrane sa výkon hráčov zlepšil, i keď sme dostali dva zbytočné góly. Kvalitný výkon v obrane odviedol Bulík," uviedol L. Korfanta. Do zápasu zasiahla aj dvojica dorastencov, keď striedali Figúr a M. Pollák. Naopak v zostave chýbal zo zdravotných dôvodov Z. Breuer.

PETER PODOLINSKÝ

FAKTY

n Buzica Rožňava 2:0 (2:0) G: Tobák 2, ŽK: 0 Kamenský, R: Paulišin, D: 155, Rožňava: Szabó Gere, Savčák, Varga, Urban, Korfanta, Zatroch, Bulík, Lörincz, Kamenský, F. Pollák, striedali Figúr, M. Pollák

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.