Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňava začala doma víťazstvom nad Šacou

Brankár. Ladislav Šalamon v akcii. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 7. aug 2014 o 22:00

Aj keď do prestávky prehrávala so Šacou o gól, po zmene strán dokázala otočiť zápas vo svoj prospech.

Úvodné domáce vystúpenie v novej sezóne vyšlo Rožňave nadmieru úspešne.

ROŽŇAVA. V prvom polčase bol hlavnou postavou domáceho tímu brankár Šalamon. S blížiacim sa koncom prvého polčasu zintenzívnili hostia protiútoky a v krátkom čase sa im trikrát podarilo dostať pred domáceho gólmana. Ani v jednom prípade však neuspeli.

„Po týchto zákrokoch som sa chytil a išlo mi hore sebavedomie,“ začal brankár SP MFK Ladislav Šalamon. Minútu pred koncom však už brejk hosťom vyšiel a Palencsár skóroval.

„Bolo škoda, že sme sa nechali tých desať minút v závere polčasu zatlačiť a dostali sme gól. No možno práve to nám pomohlo, aby sme sa naštartovali,“ pokračoval L. Šalamon.

Po prestávke už mal práce menej. Spoluhráčom však veril, že zápas otočia. „Nemôže sa nám už stávať, čo v minulých sezónach, že sme doma body púšťali. Veril som, že to otočíme a tak sa aj stalo,“ poznamenal L. Šalamon.

O vyrovnanie sa postaral po viac ako hodine Jonáš, o dve minúty na to ukázal nos na góly Kovács. Rovnako ako aj pri treťom góle, keď svojím chytrým priamym kopom postavil brankára hostí do úlohy štatistu.

Aj keď nula na konte brankára vždy poteší, radosť L. Šalamonovi nechýbala. „Teším sa trom bodom dvojnásobne, lebo sme ukázali, že vieme otočiť aj nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas,“ uzavrel L. Šalamon, ktorý si po striedaní F. Polláka prevzal od neho kapitánsku pásku.

V treťom kole cestujú v nedeľu Rožňavčania na ihrisko Čane.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.