Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňava vykročila dobre, bonusom je postup v pohári

Postup. Dobré výsledky v IV. lige potvrdili Rožňavčania aj postupom v Slovnaft cupe. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 19. aug 2014 o 22:00

V nedeľu sa pre Rožňavu skončila náročná séria piatich zápasov v priebehu dvoch týždňov.

V IV. lige doma dvakrát vyhrali, von dvakrát remizovali. Ako príjemný bonus pridali postup do 3. kola Slovnaft cupu.

ROŽŇAVA. „Podstatné je, že sme doma vyhrali v oboch zápasoch a u súperov neprehrali. Hoci sme určite mali na viac, ako na tie dva body, čo sme doviezli. Ale vďaka Bohu aj za ne,“ začal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Aktuálne sú jeho zverenci v tabuľke na štvrtom mieste. „Tabuľku si až tak nevšímam. Ideme od zápasu k zápasu. Teraz nás čaká Veľký Horeš. Chceme sa na neho dobre pripraviť a uvidíme,“ pokračoval B. Kuzma.

V Slovnaft cupe privítali minulý týždeň Rožňavčania Fiľakovo a v kvalitnom zápase ho dokázali zdolať 3:1.

Vybojovali si tak postup do tretieho kola, v ktorom znova na domácom ihrisku privítajú treťoligový Lučenec.

„Som rád, že sme postúpili, lebo Fiľakovo dokázalo na ihrisku, že má kvalitné mužstvo. No porazili sme ho, s čím sme spokojní. Tešíme sa na Lučenec. Verím, že nás znova fanúšikovia prídu podporiť. Určite sa chceme ísť pozrieť na súpera aj v ďalšom kole,“ poznamenal B. Kuzma.

V úvode minulej sezóny Rožňavčania doma zápasy prehrávali a body nosili od súperov. Teraz sa im podarilo úvodné domáce zápasy úspešne zvládnuť a majú z nich plný počet bodov. Čo sa teda zmenilo?

„Hráči, ktorí prišli, doniesli kvalitu. Strelec Kovács, Mészner či Gere to na ihrisku potvrdzujú. Prístup je zodpovednejší a paradoxne vzhľadom na zápas so Strážskym, začíname premieňať aj šance. Doma sme hrali dobre aj predtým, len sme doplácali na nepremieňanie šancí,“ zhrnul B. Kuzma.

V mužstve sa po čase objavil aj kanonier, Kovács má na konte už šesť gólov. „Spĺňa to, prečo sme ho brali a verím, že v tom bude pokračovať ďalej,“ uzavrel B. Kuzma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.