Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Rožňava udržala tesný náskok

Bez efektu. Rudňany zahrávali viacero štandardných situácií, no gól z nich nevyťažil. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 31. mar 2014 o 00:00

Hráči SP MFK sa vedenia ujali v úvode zápasu po premenenej penalte J. Figúra.

V ďalšom priebehu videli diváci priemerný zápas, v ktorom hostia nedokázali využiť štandardné situácie a domácim sa podarilo udržať tri body doma.

ROŽŇAVA. Domáci začali lepšie a výsledkom ich úvodného úsilia bola nakoniec aj penalta, ktorú J. Figúr premenil.

Po góle začala hra domácich upadať, viac sa k slovu dostávali hostia. No nie vždy dokázali v koncovke ohroziť Skokana v domácej bráne.

Aj keď po prestávke zahrávali hostia viacero štandardných situácií, loptu do siete dostať nedokázali. Podobne to však bolo aj na druhej strane. Rožňava tak zvíťazila 1:0.

„V kabíne pred zápasom sme si povedali, že musíme chytiť úvod. Žiaľ, to nám nevyšlo. Dostali sme gól z jedenástky. Asi bola, keď rozhodca zapískal. Od tohto momentu sme začali viac behať. Kým v prvom polčase nás ešte trápili nepresnosti, v druhom to už išlo. Škoda, že neprišiel aj gólik. V zápase sme mali päť či šesť sľubných príležitostí aj zo štandardných situácií, no nevyšlo to. Neprišli sme len brániť, chceli sme nejaký bod uhrať, no ak nedáme gól...“ uviedol tréner OŠK Rudňany Rudolf Pavlík a dodal: „Remíza by však bola omnoho spravodlivejšia.“

Tréner SP MFK Rožňava bol s úvodom spokojný. „Takto nejako sme si to predstavovali. No škoda, že po góle sme nedokázali využiť trmy–vrmy pred bránou súpera, keď stačilo len dajako dotlačiť loptu do siete. Nedali sme to a nakoniec bol z toho ťažký zápas, keďže Rudňany chceli bodovať,“ povedal rožňavský tréner Branislav Kuzma.

„Aj keď náš futbalový výkon nebol tak kvalitný ako proti Sobranciam, chlapci to vydreli, hrali so srdcom. Nedarilo sa im, ale chceli. Na jeseň viackrát hrali na jednu bránu, no dostali sme hlúpy gól a prehrali. Po dvoch zápasoch máme šesť bodov, a to je podstatné.“Súvisiace články