Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňava si znervóznila zápas sama

Sportnet|Publikované 2. nov 2008 o 23:00

Po nevýraznom prvom polčase dostala hra spád hneď na začiatku druhého polčasu. Po vylúčení brankára Krompách Maixnera na prekvapenie hostia ožili a

vyrovnali stav zápasu. V posledných desiatich minútach však Rožňavčania predsa len strhli víťazstvo na svoju stranu.

ROŽŇAVA. Posledné jesenné kolo sa v Rožňave hralo na ťažkom premočenom teréne. Tomu zodpovedala aj hra v prvom polčase. Domáci vedomí si svojho umiestnenia mali prevahu, ktorú sa im po necelej polhodine hry podarilo pretaviť vo vedúci gól Kamenského.

Hra sa rozbehla

Úplne iný ráz mal zápas po prestávke. Hneď na úvod prišli Krompachy o brankára Maixnera, ktorý zastavil prenikajúceho Kamenského len za cenu faulu. Nasledovala penalta, ktorú Bulík s prehľadom premenil. Zdalo sa, že stretnutie sa už pokojne dohrá, no opak bol pravdou. Iniciatívy sa chopili hostia. Podnikali nebezpečné protiútoky, ktoré im priniesli aj ovocie. Po hodine hry znížil Kukura a o päť minút na to vyrovnal Byľ.

Rožňavu znova vrátil do hry efektnými nožničkami striedajúci M. Pollák desať minút pred koncom. Hostia potom vsadili na jednu kartu, no zvrat sa im nepodaril, naopak Kamenský štvrtým gólom spečatil víťazstvo.

Neľahká situácia

Hostia prišli do Rožňavy s jednoduchou taktikou. Zo zabezpečenej obrany podnikať rýchle brejky. Na začiatku druhého polčasu sa tréner Krompách Emil Košč dostal do neľahkej pozície. Jeho zverenci prehrávali o dva góly, prišli o brankára a mali o jedného hráča menej. "Zameral som sa na to, aby sme neutrpeli debakel. Z útoku som dozadu stiahol jedného hráča, hrali sme len s jedným útočníkom. Mužstvo paradoxne ožilo a začali sme hrať. Nakoniec sme okrem gólov, mali aj ďalšie šance. V závere sme už hrali vabank. Blahoželám Rožňave k víťazstvu," povedal tréner Krompách Emil Košč. O výsledku podľa neho rozhodlo väčšie chcenie domácich. "Hrali, išli do toho agresívnejšie. My sme do polčasu prakticky nevystrelili na bránu, boli len náznaky. Aj cez prestávku som to hráčom prizvukoval. Pokiaľ sa na takomto teréne nebudeme pokúšať o streľbu, nemôžeme chceiť uhrať priaznivý výsledok," uviedol E. Košč.

Spokojný, no i kritický zároveň bol vedúci mužstva SP MFK Rožňava. "Viedli sme 2:0 a hrali presilovku. Mužstvo si myslelo, že zápas je vyhraný a ďalšie góly prídu samé. No hoci sme sa trápili a sami si urobili zápas nervóznym, body zostali doma," poznamenal vedúci mužstva SP MFK Ladislav Korfanta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.