Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rožňava sa vrátila z Medzeva s bodom

Aj v lige. M. Mészner pridal ku gólu v pohári aj gól v lige. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 13. okt 2014 o 22:00

Rožňava siahala v Medzeve po troch bodoch, nakoniec však prišla penalta, ktorú domáci premenili a body sa delili.

V trinástom piatoligovom zápase medzi Krh. Podhradím a Gemerskou Hôrkou bolo rušno hneď v úvodnej štvrťhodine. Víťazstvo však zostalo doma. Nepríjemných jedenásť gólov si doviezli Betliarčania z Košickej Novej Vsi.

GEMER. Na niektoré zápasy Rožňavčania spomínajú neradi. V minulosti k nim patrili aj súboje s Medzevom. Zdá sa však, že karta sa začína obracať. V 12. kolo IV. ligy si Rožňavčania z Medzeva doviezli bod a mohli byť aj tri.

„Stretnutie sme začali veľmi dobre a mali sme hru pod kontrolou. Domácich sme do ničoho nepúšťali. No prišli dve štandardky a prehrávali sme 0:2. Nepoddali sme sa a pokračovali sme vo veľmi dobrom výkone. Ešte do polčasu sme gólom Figúra znížili,“ zhodnotil prvý polčas tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Pokyny do druhého polčasu boli jasné. „Cez prestávku som nabádal hráčov, aby pokračovali ďalej v hre, ktorú sme produkovali a sústredili sme sa len na ňu. Domáci hráči, funkcionári a diváci cítili, kto je v tomto zápase na ihrisku lepší a snažili sa provokovať,“ pokračoval B. Kuzma.

Jeho slová padli na úrodnú pôdu a výsledok sa dostavil. „Hráčom som tvrdil, že to dokážeme otočiť a vyhrať v tomto zápase. V druhom polčase sme to dokázali aj realizovať, keď najprv Mészner a po ňom Kovács skórovali a otočili výsledok v náš prospech. Škoda následne nevyužitej šance Kovácsa, keď postupoval sám na brankára a zaváhal. Mohlo byť o výsledku rozhodnuté,“ uviedol B. Kuzma.

Rozuzlenie potom prišlo v 89. min. „Rozhodca odpískal veľmi prísnu penaltu, ktorú domáci premenili,“ uzavrel B. Kuzma.

Derby v Krh. Podhradí začalo dvoma nepremenenými penaltami domácich hráčov. Pred tou druhou bol vylúčený brankár Gemerskej Hôrky.

Hostia tak viac ako 70 minút hrali desiati. Domácim sa však početnú prevahu podarilo zužitkovať až v závere polčasu a potom pridali ďalšie góly po zmene strán.

Dobšiná v domácom prostredí uhrala s Kokšovom–Bakšou bezgólovú remízu.

Bez gólov sa hralo aj v Gemerskej Polome. Ale len do prestávky. Potom trojica skúsených hráčov Mil. Gallo, Grác a Milko zaťažila konto Čečejoviec troma gólmi.

Betliarčania sa zatiaľ nedokážu vymaniť z krízy. Z Košickej Novej Vsi si doviezli 11 gólov.

Fakty

IV. liga Juh, 12. kolo:

Medzev - Rožňava 3:3 (1:2)

Góly: 22. a 30. Slicho, 89. Hanzuš (11 m) – 33. Szalka (vlastný), 54. Mészner, 68. Kovács, ŽK: 9. Kalmár, 44. Gondoľ, 56. Majoroš – 27. Kúdela, 44. Havko.

ROŽŇAVA: Šalamon – Kúdela, Péter, Mészner, Figúr, Róth, Pa. Gere, Kovács (88. Kakalejčík), Havko, Milata (63. Zdechovan), Kamenský (82. Drobňák).

V. liga Košicko – gemerská, 10. kolo:

Krh. Podhradie - Gemerská Hôrka 4:0 (1:0)

Góly: 41. a 55. Almáši, 72. R. Fabián, 82. Oravec, ŽK: 5. Oravec – 0, ČK: 13. Szabó Dózsa (Gemerská Hôrka), D: 250.

KRH. PODHRADIE: Jurini – Almáši (68. Erdöfalvi), Kiss, Oravec (86. Vozár), R. Kuzma (84. Lükő), R. Fabián, Kún, Kozák, Zubrický, Hajdúk, Piater.

GEMERSKÁ HÔRKA: Szabó Dózsa – Lippai, Lörinc, D. Bodnár, Tóth, Demjén, Ištók, Lörincz, Š. Bodnár (14. Farkaš Temetei), Szkokan, Betík.

Gemerská Poloma – Čečejovce 3:0 (0:0)

Góly: 51. Mil. Gallo, 64. Drác, 85. B. Milko, ŽK: 33. Mil. Gallo – 59. a 88. Fazekaš, ČK: Fazekaš (Čečejovce).

GEMERSKÁ POLOMA: Mišina – Grác, Hatvaník, Benedik (88. M. Ferenc), Madarász, Mar. Gallo, Mil. Gallo (84. Jasenka), M. Ďuriček (72. Lipták), R. Greško, B. Milko, Macák.

Košická Nová Ves – Betliar 11:0 (4:0)

Góly: 2., 17. a 39. (11 m) Cibere, 43. a 63. Papaj, 52. a 73. Kučera, 59. a 81. Gombita, 75. Seman, 83. Šurín, ŽK: 0 – 31. V. Kováč.

BETLIAR: Vávra – Demeter, V. Kováč, Handlovič, Ľ. Árvay, Cilovič, Bodis, Jonec, Filipovič, Eliáš, Kandráč.

Dobšiná – Kokšov–Bakša 0:0

ŽK: 67. Martinko, 82. M. Gelda – 39. Rusnák, 69. Stolár, 69. Peterčák, 69. I. Stoľar, 72. Hudák, 87. Jesenský.

DOBŠINÁ: Potočný – Martinko, P. Hutník (64. M. Gelda), Turzák, A. Gallo, Gotthardt (62. Husár), M. Poliak, F. Fabián, J. Barnák, J. Gelda, P. Fabián.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.