Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rožňava s prvou prehrou

Sportnet|Publikované 26. aug 2014 o 00:00

V uplynulom kole cestovali futbalisti SP MFK Rožňava do Čiernej nad Tisou na pôdu Veľkého Horeša.

Zápas sa skončil 2:1 pre domácich.

ROŽŇAVA. Hráči SP MFK mali v minulej sezóne s Veľkým Horešom priaznivú bilanciu. Doma dokázali vyhrať 2:1, v odvete na pôde súpera remizovali 1:1. Aj preto išli na východ s istými ambíciami.

„Zápas sa pre náš začal dobre. Prehustili sme stred ihriska a domácich sme k ničomu nepustili. Loptu sme mali častejšie pod kontrolou my. Domáci viac menej nakopávali dlhé lopty. No prišla 20. minúta a rozhodca odpískal dosť sporný pokutový kop. Myslím si, že týmto verdiktom hrubo ovplyvnil výsledok zápasu. Podali sme protest kvôli tejto situácii, no kontroverzných rozhodnutí z jeho strany tam bolo bohužiaľ viac,“ posťažoval sa tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

"Pripravoval som svojich hráčov v priebehu celého týždňa na tento štýl rozhodovania a musím ich pochváliť, že to zvládli na výbornú.“

Rožňavčania však ukázali, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch silu a vyrovnali ešte pred polčasovým hvizdom.

„Podarilo sa nám vyrovnať po krásnej akcii, keď sme získali loptu v strede poľa a Havko krásne vysunul Figúra, ktorý s prehľadom skóroval,“ uviedol B. Kuzma.

Rozhodnutie teda prišlo v druhom polčase. „V druhom polčase sme inkasovali po našej chybe. Snažili sme sa vyrovnať, no nedotiahli sme niektoré sľubné šance alebo nás zastavil verdikt rozhodcu. No nechcem ospravedlňovať našu prehru výkonom arbitra, určite nám chýbali naši dvaja útočníci F. Pollák a F. Kovács, ktorí nemohli nastúpiť,“ pokračoval B. Kuzma.

„Je však smutné, keď sa takýmto spôsobom rozhoduje štvrtoligový zápas. Na margo všetkého domáci hráči sa ani netešili po vyhranom zápase. Žeby aj im bolo proti vôli takto vyhrávať zápasy... Súperovi gratulujem k výsledku a želám veľa úspešných zápasov v sezóne.“

Súvisiace články