Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rožňava rozhodla v poslednej štvrtine

Sportnet|Publikované 5. nov 2008 o 23:00

Rožňavskí basketbalisti sa od začiatku zápasu s Humenným trápili. Hlavne v útoku sa dlho nedarilo zakončovať, o čo svedčia aj nízke percentá

úspešnosti. Nepomohla ani solídna práca v obrane. Zlom nastal na konci tretej štvrtiny.

ROŽŇAVA. "Humenné bol súper, nad ktorým bolo treba vyhrať. Pred zápasom by som sedemnásťbodový rozdiel bral, po zápase už nie celkom, pretože naša hra mohla byť oveľa lepšia. Nie súper nás donútil k tomu, aby sme hrali zle, ale bohužiaľ my sami," začal tréner ŠPD Rožňava Peter Ádám. Už od začiatku bolo jasné, že to nebude pre domácich jednoduchý zápas. Výsledok prvej štvrtiny 8:10 naznačil, že hlavným problémom Rožňavčanov bude streľba. V prvom polčase sa k tomu pridali aj doskoky. "Neviem si predstaviť, prečo sme tak kŕčovito strieľali. Podávali sme si loptu, núkali sa a nikto nechcel zakončiť. Akoby sme zabudli na všetko, čo trénujeme, čo sme už ukázali v iných zápasoch," sťažoval sa P. Ádám. Potvrdzuje to aj úspešnosť streľby za dva body, ktorá bola tesne nad hranicou dvadsiatich percent.

Až v záverečnej štvrtine

V obrane však mužstvo hralo solídne, nútilo súpera robiť chyby. Bolo teda len otázkou času, kedy sa zápas zlomí v prospech domácich. Širšia lavička im navyše ponúkala možnosť kondične potlačiť súpera. Polčas prehrali o dva body 27:29. V druhom polčase začali Rožňavčania viac využívať krídla. Dvojica M. Helmécy a Mišenda zamestnávala súpera aj pod košom. Naplno sa to ukázalo v poslednej štvrtine, ktorú basketbalisti ŠPD vyhrali 21:7 a tým pádom celý zápas 73:56. Do streleckej štatistiky sa zapísali takmer všetci hráči, no zápas bol malým koncertom kapitána M. Helmécyho, ktorého 38 bodov výrazne prispelo k víťazstvu. "Zápasy s Humenným sú aj o prestíži. Preveril nás. Znova ukázalo, že nám trvá kým sa chytíme, ale potom, keď sa rozohráme, už to má formu," uzavrel P. Ádám.

FAKTY

n ŠPD Rožňava 1. BK Humenné 73:56 (8:10, 27:29, 52:49) body za Rožňavu M. Helmécy 38, Baran 11, Mišenda 9, Ádám 4, Vasas 2 (Sýkora 4, Ádám 3, Kúdela 2, Čižmár 0, G. Helmécy 0, Halko 0)