Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňava privíta v pohári DAC

Sportnet|Publikované 11. nov 2014 o 23:00

Stredajšie popoludnie bude mať pre rožňavských futbalistov tak trochu sviatočný nádych.

Stredajšie skoré popoludnie bude mať pre rožňavských futbalistov tak trochu sviatočný nádych. V piatom kole Slovnaft cupu totiž budú hostiť súpera z Fortuna ligy DAC Dunajská Streda.

ROŽŇAVA. „Zápas s Dunajskou Stredou bude predovšetkým sviatkom. Treba si uvedomiť, že privítame fortunaligistu, ktorý momentálne zažíva futbalový boom. Prišiel nový majiteľ, poskladali dobré mužstvo a darí sa im. O favoritovi je tu zbytočné polemizovať. No my sa určite pokúsime o nemožné a minimálne to súperovi sťažíme. Aj touto cestou by som preto rád pozval fanúšikov na zápas a poprosil ich, aby znova vytvorili fantastickú atmosféru, ako to zatiaľ bolo v každom pohárovom zápase,“ rozvravel sa tréner štvrtoligistu SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Obaja súperi začali svoje účinkovanie v Slovnaft cupe v 2. kole. Kým Rožňava odohrala všetky zápasy doma, DAC hral stále na pôde súpera. V 2. kole tak zdolal Domanižu 3:0, potom Močenok 2:0 a Nové Zámky 3:1.

Rožňava v úvodnom vystúpení hostila Fiľakovo a vyhrala 3:1. V treťom kole privítala Lučenec a znova sa zápas skončil výsledkom 3:1.

O postup medzi šestnástku najlepších bojoval SP MFK z Martinom. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1, v penaltovom rozstrele potom boli úspešnejší Rožňavčania a zvíťazili v ňom 5:4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.