Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rožňava privíta Čaňu už v sobotu

Pred domácim publikom. Rožňava uzavrie ročník na domácom ihrisku. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 12. jún 2014 o 22:00

Aktuálnu piatoligovú sezónu zakončia futbalisti SP MFK Rožňava v sobotu domácim zápasom s FK Čaňa.ROŽŇAVA. Futbalisti SP MFK s Čaňou patria k stabilným účastníkom súťaže. V jesennom zápase si Rožňavčania odviezli z ihriska súpera po bezgólovej remíze bod. No bola to len slabá náplasť na stretnutia z minulej sezóny. Hlavne na to domáce, v ktorom prehrali 0:5.

„Na minulú sezónu, ani jesenný zápas sa nepozerám. Zajtra to bude nový zápas, ktorý sa začne od stavu 0:0. Radi by sme sa so sezónou a fanúšikmi rozlúčili víťazstvom,“ začal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Zranenia trápia hráčov aj naďalej. Otázny je tak štart Figúra a Rótha.

Výsledok zápasu môže priniesť do tabuľky len kozmetické zmeny. Horšia ako desiata už Rožňava byť nemôže. V zápase z tohto hľadiska nejde o nič. Nie je tu obava, že to ovplyvní aj výkony hráčov na ihrisku?

„V každom zápase o niečo ide. Musíme sa naučiť pristupovať ku každému z nich s maximálnou zodpovednosťou a koncentráciou. Či hráme s Veľkým Horešom, Kráľovským Chlmcom alebo Čaňou. Len tak sa môžeme posúvať dopredu. A, samozrejme, každý jeden hráč hrá o svoje meno a postavenie. Stále im pripomínam a zdôrazňujem, že futbalové ihrisko je ich zrkadlom, odrazom toho, ako k futbalu pristupujú a čo mu dávajú,“ uviedol B. Kuzma.

Posledné tri kolá sa zvyčajne hrajú v jednotnom čase v nedeľu. Rožňavčania sa však rozhodli zostať verní sobote.

„Domáce zápasy sme hrali stále v sobotu, tak sme to nechceli porušiť ani v poslednom kole. Nakoľko výsledok zápasu už nemôže ovplyvniť postavenie mužstiev týkajúce sa budúcosezónnej reorganizácie, požiadali sme o výnimku,“ uzavrel B. Kuzma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.