Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Rožňava predsa len vyhrala

Utrápené víťazstvo. Rožňava získala povinné víťazstvo, no jednoduché to nebolo. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 28. máj 2014 o 00:00

Tabuľkové predpoklady naznačovali, že súboj ostatného kola V. ligy Juh v Rožňave by mal byť pre domácich vcelku jednoduchý.

No tridsaťbodový rozdiel na ihrisku až tak vidieť nebolo. Rožňavčania sa prebudili až v poslednej štvrťhodine a po góle F. Polláka Sokoľany predsa len zdolali, aj keď len 2:1.

ROŽŇAVA. Stretnutie sa pre SP MFK začalo studenou sprchou, keď už v 2. min. inkasovali gól.

Aj keď sa im do prestávky podarilo po premenenom pokutovom kope Havka vyrovnať, stále to bolo ďaleko od výkonu, ktorý očakávali diváci i tréner. Mladý káder hostí sa zameral na udržanie remízy a takmer sa im to podarilo.

Isté oživenie do hry priniesol príchod Figúra, ktorý nastúpil, aj keď nebol zdravotne úplne v poriadku. Domáci potom vrhli sily do útoku a nakoniec to vyšlo. Po spolupráci bratov Pollákovcov Filip strelil víťazný gól.

Tréner SP MFK Rožňava napriek víťazstvu nemal veľa dôvodov k radosti. „Aj keď som upozorňoval na to, že si nemôžeme dovoliť podceniť súpera, videl som, že prístup nebol od úvodu stopercentný. Hneď v druhej minúte sme dostali facku a potom sme sa vlastne takmer celý zápas trápili,“ začal tréner SP MFK Branislav Kuzma.

Havkovo vyrovnanie výraznejší obrat do hry neprinieslo, pohybliví mladí hráči súpera sa nevzdávali. „Jediné pozitívum vidím snáď v tom, že sme dali druhý gól. V posledných desiatich minútach sme mali aj šance, aj tlak.

Takto nejako som si predstavoval celý zápas, no bohužiaľ to prišlo len na záver,“ poznamenal B. Kuzma.

„Po krutej prehre s Veľkým Horešom podali chlapci dobrý výkon,“ pochválil hráčov asistent trénera Tatry Sokoľany Štefan Zeleňák a pokračoval: „Podstatné bolo, aby sme nedostali rýchle góly. To by nás asi položilo.

Snažili sme sa vyrovnaný výsledok držať čo najdlhšie. Možno by remíza bola spravodlivejšia.“ A čo podľa neho rozhodlo? „No ten jeden gól, čo sme dostali v druhom polčase. Na hre však rozdiel v počte získaných bodov až tak vidieť nebolo,“ uzavrel Š. Zeleňák.