Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňava konečne bodovala

(Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 11. máj 2014 o 22:00

Trápenie Rožňavy pokračovalo aj v ostatnom kole V. ligy Juh.

Oproti predchádzajúcim troch prehrám teraz získali aspoň bod. Museli však doťahovať náskok Michalian a na záver nedokázali využiť početnú prevahu po vylúčení Džupinu.

ROŽŇAVA. Aj keď sa zápas skončil nerozhodne 1:1, radosť z toho mali hlavne hostia. „Každý bod zvonku sa cení. Myslím, že sme mali aj na viac ako jeden bod, “ tešil sa po zápase tréner Lokomotívy ŠM Michaľany Ľuboš Venglarčík.

Stretnutie sa ako zvyčajne začalo aktivitou domácich. Hostia na to reagovali aj faulami, a tak už v prvej štvrťhodine získal dve napomínania.

Nervozita do istej miery kulminovala v polovici polčasu, keď mal po čistom súboji hráč hostí Németh kopnúť domáceho Rotha.

Domáci sa dožadovali napomenutia a keďže Németh už jednu žltú kartu mal, znamenalo by to vylúčenie.

Rozhodca to však videl inak, no hostia vzápätí hráča pre istotu vystriedali. O pár minút na to mali Michaľany výhodu priameho kopu a kapitán Janči nedal brankárovi šancu.

Prešlo však len desať minút a skóre sa znova menilo. V obrane hostí sa dokázal presadiť F. Pollák a vyrovnal.

Po prestávke sa domáci snažili otočiť zápas vo svoj prospech, no hlavne koncovka viazla.

Hostia hrozili rýchlymi únikmi, v ktorých pokračovali aj po vylúčení Džupinu desať minút pred koncom. Verdikt rozhodcu nezmenilo masívne naliehanie viacerých hráčov Michalian.

Aj keď sa potom nastavovali štyri minúty, skóre sa už nezmenilo. „Vylúčenie nemalo byť. No nevadí, aj taký je šport. Remíza bola zaslúžená,“ zhrnul Ľ. Venglarčík.

Menej spokojný bol domáci tréner. „Prvý polčas bol celkom dobrý, bolo vidieť túžbu, chcenie, nasadenie. Škoda, že sme nedali gól ako prví my. Do druhého polčasu sme išli s tým, že to otočíme, no už to nebolo také ako do prestávky. Aj napriek početnej výhode sme sa nedokázali dostať do vyložených šancí, vždy tam chýbal ten krok či kúsok šťastia,“ uviedol tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Po troch prehrách tak Rožňava konečne bodovala. „Skôr, ako sme získali bod, sme dva stratili,“ priznal B. Kuzma a dodal: „Asi sa po úvodných štyroch kolách urazila Šťastena.“Foto k článku: Peter Podolinský

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.