Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rožňava ide do Sobraniec skromne

V rámci prípravy odohrala SP MFK Rožňava deväť prípravných zápasov. Po počiatočných prehrách prišli aj víťazstvá. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 22. mar 2014 o 00:00

V nedeľu sa pre SP MFK Rožňava začne odvetná časť piatoligovej súťaže. V prvom zápase jari cestujú do Sobraniec.ROŽŇAVA. V jesennom meraní síl Sobrance dokázali získať v Rožňave tri body a v aktuálnej tabuľke sú na treťom mieste. Navyše hrajú doma. Všetko tieto faktory ich pasujú za favorita, čoho si je vedomý aj tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

„Súper je v tabuľke vysoko. Ideme na zápas skromne, cieľom je neprehrať,“ uviedol.

Oproti jesennej časti došlo v rožňavskom kádri k pár zmenám. Na hosťovanie do treťoligovej Moldavy n/B odišiel najlepší jesenný strelec mužstva F. Kovács, ďalej sa skončilo hosťovanie S. Urbánikovi, ktorý sa vrátil do Revúcej.

Naopak, mužstvo má po dlhšom čase dvoch brankárov, keď k L. Šalamonovi pribudol O. Skokan. Po prestávke sa do kádra vracia aj odchovanec J. Zsiga. Pri otázke na zostavu však bol tréner B. Kuzma trochu tajomný. „Zatiaľ si ju nechám pre seba, môžu sa v nej objaviť noví hráči,“ poznamenal.

Generálku pred štartom jarnej časti absolvovali Rožňavčania s Medzevom. Nadviazali v nej na výsledky z majstrovských zápasov a prehrali 1:3. „Zápas nám oproti predchádzajúcim vôbec nevyšiel. Nedostatky sme si prebrali a v Sobranciach sa nesmú opakovať,“ povedal B. Kuzma.

Po aktuálnom ročníku sa súťaže budú znova reorganizovať. Súčasná piata liga bude znova štvrtá. Byť v skupine mužstiev, ktoré sa do nej dostanú, to je hlavným plánom Rožňavy do nadchádzajúcej jarnej časti.

Súvisiace články