Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rožňava finišuje s prípravou

Inštrukcie. Tréner B. Kuzma s hráčmi počas prípravného zápasu s Haniskou. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 13. mar 2014 o 23:00

Prestávka sa končí a pred štartom odvetnej časti sa aj v Rožňave dostáva príprava do záverečnej fázy.

Druhý marcový víkend si SP MFK pozvalo na prípravné zápasy štvrtoligovú Hanisku a piatoligovú Revúcu.

ROŽŇAVA. Prípravné zápasy sa skončili pre Rožňavu dobre. S Haniskou remizovala 1:1, Revúcu zdolala 8:2. No nielen výsledky potešili.

„V nedeľňajšom zápase s Revúcou nám chýbalo šesť hráčov základnej zostavy, no ostatní ich dokázali nahradiť. Prvý polčas bol z našej strany trochu rozpačitý. Na ťažkom teréne sme nehrali to, čo sme chceli. Po prestávke sa to obrátilo. Bolo radosť na hráčov pozerať. Chutilo im a dali sme aj veľa gólov,“ vrátil sa k zápasu s Revúcou tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Deň predtým ho jeho zverenci tiež potešili, keď remizovali s Haniskou 1:1. „Zápas ukázal, že máme na to, aby sme hrali aj so súpermi z vyšších súťaží. S prvým polčasom som bol spokojný, až na tie nepremenené šance, a trochu mi chýbala komunikácia medzi hráčmi,“ povedal B. Kuzma.

„Po prestávke sme prestriedali, aby dostali šancu všetci. Spočiatku to nebolo také, ako v prvom polčase, no postupne sa chlapci do toho dostali a posledných dvadsať minút sa to už podobalo na to, čo by som chcel, aby mužstvo hralo. Pozitíva z tohto zápasu prevyšujú negatíva.“

Postupne sa zlepšuje aj tréningová dochádzka. „Nebola taká, ako sme si ju s Filipom Pollákom predstavovali. No už je to lepšie. Na tréningoch máme aj pätnásť hráčov, čo predtým nebolo. Verím, že resty do začiatku súťaže doženieme,“ uviedol B. Kuzma.

V kádri nateraz k veľkým posunom nedošlo. No objavili sa aj noví hráči. „Skôr staronoví,“ poopravil B. Kuzma.

„V prvom polčase proti Haniske hral Szkokan. Veľmi dobre zapadol, pozná spoluhráčov. Som rád, že hral aj Kovács, ktorý absolvoval prípravu s Moldavou n/B, no verím, že nám v jarnej časti pomôže. Zostáva u nás Smrek, do prípravy sa zapojil aj odchovanec Žiga.“

Príjemnou novinkou je, že po dlhom čase bude mať Rožňava dvoch stabilných brankárov. V príprave sa totiž v bráne okrem Šalamona objavil aj Skokan.

„Je to pozitívum. Som rád, že budeme mať dvoch brankárov. Bude trochu aj konkurencia. Kým bol Šalamon sám a nemohol z rôznych dôvodov nastúpiť, mali sme problém. Takto máme dvoch vyrovnaných brankárov a je to len na nich, ktorý bude chytať,“ozrejmil B. Kuzma. Odchodov je zatiaľ istý návrat Urbánika do Revúcej.

Odvetná časť V. ligy štartuje pre Rožňavu 23. marca v Sobranciach. Generálkou pred týmto stretnutím bude pre SP MFK víkendový súboj s Medzevom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.