Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rožňava doma zdolala Krompachy

Gól. J. Korfanta dáva druhý gól Rožňavy. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 1. sep 2014 o 22:00

Rožňava začala duel s Krompachmi veľmi dobre. Prvý gól dala v 3. min., no na ďalší museli diváci čakať rovných sedemdesiat minút.

Hostia síce po hodine hry prišli o vylúčeného Košča, no ani to im nezabránilo korigovať v závere na 2:1. V piatoligovom derby si Betliar a Gemerská Hôrka body rozdelili. Ostatní piatoligisti skončili bez zisku bodu, dokonca i bez streleného gólu.

ROŽŇAVA. Mužstvo SP MFK išlo do zápasu s Krompachmi s cieľom zabrať od začiatku naplno. „Chceli sme vybehnúť na súpera, dostať ho pod tlak, aby robil chyby. To sa nám aj podarilo,“ začal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

V skrumáži sa presadil Figúr a strelil úvodný gól. Neskôr hlavičkoval do tyče Pa. Gere. „Do 15. minúty mohlo byť už dva či tri nula. Hrali sme dobre, no súper sa vrátil do hry a ukázal, prečo je na popredných miestach v tabuľke,“ pokračoval B. Kuzma. Do vyložených šancí sa však hostia príliš nedostávali.

V zápase ukázal rozhodca dovedna deväť žltých kariet, z nich hostia štyri, pričom M. Košč ich videl dva a v 61. min. musel predčasne odísť. Tréner hostí bol zo spôsobu rozdávania kariet rozčarovaný.

Hoci hostia tak hrali o desiatich, prvé minúty po vylúčení Košča patrili im. Domáci sa však dokázali ubrániť a po gólovej hlavičke Korfantu si mohli vydýchnuť. No ubehlo len desať minút a hostia z nenápadnej akcie znížili.

„Zápas sme mali rozhodnúť, dať ešte góly, no namiesto toho inkasujeme. Po chybe dostaneme kontaktný gól a tŕpneme do konca zápasu,“ hneval sa tréner B. Kuzma.

No v ostatných minútach zápasu už domáci zvrat nedovolili, vytvorili si šance, no premeniť ich nedokázali. Ktoré teda boli rozhodujúce momenty zápasu?

„Bol to prvý, no i druhý gól, lebo po ňom sme sa upokojili. To bolo dobre, lebo hostia, aj keď boli o jedného menej, na ihrisku to až tak vidieť nebolo,“ zhrnul B. Kuzma.

Pohár až o týždeň

Podľa pôvodného rozpisu mala Rožňava už najbližšiu stredu odohrať doma zápas 3. kola Slovnaft Cupu s treťoligovým Lučencom.

Hostia síce navrhli preloženie zápasu o týždeň neskôr, no vedenie SP MFK Rožňava s tým nesúhlasilo.

Bolo teda prekvapením, ak sa v ostatnej úradnej správe SFZ objavil termín zápasu 10. september.

Podľa názoru viacerých zainteresovaných je to dosť neštandardný spôsob.

Remíza

V piatoligovom derby hrali Betliarčania od 13. min. bez vylúčeného Ciloviča, no už v 22. min. ho nasledoval hráč Gemerskej Hôrky D. Zsóri.

Potom prišlo aj na góly. Do vedenia išli hostia, no domáci Betliarčania do prestávky otočili na 2:1.

Keď v úvode druhého polčasu padol tretí gól, zdalo sa byť všetko na najlepšej ceste k prvým trom bodom v sezóne. Nakoniec však hostia dokázali vyrovnať.

Ďalšie tri gemerské mužstvá vyšli naprázdno. Gemerská Poloma podľahla doma Geči 0:1, Dobšiná nevedela využiť početnú výhodu, práve naopak. V Košickej Novej Vsi tak prehrala 0:3. S rovnakým výsledkom odchádzalo aj Krh. Podhradie z Ťahanoviec.