Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Rožňava chce v závere bodovať

Dramatický súboj. Jesenné stretnutie SP MFK vs. Družstevník bolo dramatické. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 31. máj 2014 o 00:00

V posledných troch kolách V. ligy Juh čakajú Rožňavu dva zápasy vonku. Prvý z nich už v nedeľu.

V posledných troch kolách V. ligy Juh čakajú Rožňavu dva zápasy vonku. Prvý z nich už v nedeľu, keď sa predstavia na pôde ambiciózneho nováčika Družstevníka Veľký Horeš.

ROŽŇAVA. Domáci sú aktuálne na druhom mieste, pričom v doterajšom priebehu súťaže prehrali len v dvoch zápasoch. Jedným z nich bolo aj jesenné stretnutie v Rožňave, v ktorom vyhrali SP MFK 2:1.

„Zvíťazili sme a dovolím si tvrdiť, že to bol výborný zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Videli sme góly, červené karty i penalty. Hostia potvrdili, že majú kvalitné mužstvo, napriek tomu, že sú nováčik,“ zaspomínal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Podobný náboj očakáva aj od odvetného zápasu. „Súper nám určite bude chcieť prehru vrátiť. Na domácej pôde je silný. Nám sa však vonku zvykne dariť, očakávam preto kvalitný zápas,“ poznamenal B. Kuzma.

V ostatných kolách trápia mužstvo zranenia a chvíľami sa to odzrkadlilo aj vo výkone. V závere zápasu so Sokoľanmi sa na ihrisku objavil Figúr, aj keď ešte zdravotne nebol úplne fit. Bude teda môcť tréner rátať s návratom zranených hráčov? „Verím, že sa do zostavy niektorí z nich vrátia,“ podotkol trochu neurčito B. Kuzma.

Do konca súťaže chýbajú tri kolá. Hrá sa teda ešte o deväť bodov. Medzi štvrtým a deviatym miestom je rozdiel len štyroch bodov. V tabuľke tak môže po každom kole dôjsť k výrazným posunom. Ako teda vidí záver súťaže rožňavský kormidelník?

„V zostávajúcich troch kolách by sme, napriek tomu, že máme dosť zranených a dvakrát cestujeme za súperom, radi nazbierali čo najviac bodov, načrtol na záver plány B. Kuzma.

Súvisiace články