Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Rožňava chce nadviazať na úspech v pohári

Smolný zápas. Rožňava by nerada zopakovala s Veľkým Folkmarom smolný zápas z jari. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 18. okt 2014 o 00:00

Gemerská Hôrka bude v derby hostiť Dobšinú. Betliar sa pokúsi doma pretrhnúť nepriaznivú sériu.

Dnes privíta Rožňava Veľký Folkmar, Gemerská Hôrka bude v derby hostiť Dobšinú. Betliar sa pokúsi doma pretrhnúť nepriaznivú sériu, Krh. Podhradie a Gemerská Poloma sa predstavia na pôde súperov.

GEMER. Štvrtoligová SP MFK Rožňava hostí Veľký Folkmar. Po postupe v Slovnaft cupe i remíze v Medzeve by zverenci trénera B. Kuzmu radi uspeli aj teraz. No v čerstvej pamäti je ešte situácia, ktorá nastala po predchádzajúcom víťazstve v pohári.

Prišla totiž séria prehier, ktorá vrcholila domácim debaklom s Kalšou. Toho si je vedomý aj tréner SP MFK.

„Nepripustím, aby sa stalo niečo také, ako po víťazstve nad Lučencom, že sme štyri týždne lietali v oblakoch. To určite nie. Musíme späť na zem a sústrediť sa na Veľký Folkmar. Je to kvalitné mužstvo a my chceme potvrdiť, že doma nestrácame body. Najlepšie bude, ak podáme rovnaký výkon, ako v druhom polčase zápasu s Martinom,“ zhrnul tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Určite to bude potrebné, pretože v minulej sezóne síce Rožňava doviezla na jeseň z Veľkého Folkmara bod, no doma podľahla 0:1. Hoci takmer celý zápas bol v réžii Rožňavy, stačilo jedno zaváhanie desať minút pred koncom a súper to využil.

V V. lige je dnes na programe ďalšie zo série gemerských derby zápasov. Gemerská Hôrka privíta Dobšinú. Z tábora hostí sa ozvali hlasy, že by radi získali bod, s čím však domáci zrejme súhlasiť nebudú. Ale ktovie... V minulom ročníku sa totiž obe stretnutia spomínaných súperov skončili deľbou bodov.

Zvyšné zápasy gemerských celkov v regionálnych súťažiach sa odohrajú v nedeľu. Betliarčania budú hostiť Ťahanovce. Po viacerých nepríjemných prehrách by už určite nejaké tie body radi získali.

Krh. Podhradie a Gemerská Poloma cestujú za súpermi. Víťazstvá by im pomohli upevniť si pozíciu v prvej päťke, no ani v Sokoľanoch resp. Ďurkove to jednoduché mať nebudú.

Súvisiace články