Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rožňava bude oproti súperovi v nevýhode

Sportnet|Publikované 3. apr 2009 o 22:00

Príprava basketbalistiek rožňavského MBK AGROTRADE na baráž je v plnom prúde. Vo štvrtok odohrali prvý zo série prípravných zápasov, keď doma

privítali hráčky prvoligovej Spišskej Novej Vsi. Do konca apríla, keď ich čaká prvý barážový zápas, majú v pláne odohrať ešte tri prípravné stretnutia.

ROŽŇAVA. Tohtoročná extraliga sa postupne končí. Na špici sa bojuje o titul, no nemenej zaujímavá je situácia na druhom konci poradia. Posledné miesto posunulo rožňavský klub do baráže, v ktorej sa na prelome apríla a mája stretnú s druhým družstvo prvej ligy. V nej v súčasnosti prebieha nadstavba, v ktorej Ružomberok B, Lúka Bratislava, Slovan Bratislava B a Liptovský Mikuláš bojujú o konečné poradie.

Nechcú nič podceniť

"Kým ostatné družstvá už môžu oddychovať, nás čaká najťažšia časť celej sezóny. Nechceme ju podceniť, či niečo zanedbať. Dva zápasy sú veľmi nevyspytateľné. Číha tam viacero nástrah. V priebehu troch sa rozhodne, kto bude alebo nebude hrať v extralige. Môže sa stať hocičo, prísť zranenie, viróza. Naozaj chceme byť pripravení na všetky možné i nemožné situácie," začal tréner MBK AGROTRADE Jozef Ištok.

Po desaťdňovej pauze, ktorú hráčky dostali po poslednom extraligovom zápase, sa v týchto dňoch naplno rozbehla príprava. "Teraz sme v takej hrubšej fáze, pripravujeme sa kondične, skúšame nové veci. Problém je s počtom hráčok na tréningoch. Je nás šesť až osem, tým pádom si nemôžeme vyskúšať herné systémy päť na päť. Aj preto sme volili na úvod dve stretnutia s ľahším súperom," priblížil J. Ištok. Niektoré hráčky majú ešte študijné povinnosti, iné trápia zranenia.

Zápas proti Spišiačkam vyhrali 99:37. "Chceli sme si vyskúšať nové herné veci v obrane. To, že v útoku niečo nepadlo, zahodili sme niektoré jasné pozície pramení aj z toho, že dievčatá sú v tvrdom režime. Dopoludnia sme mali tréning a za tým ešte hodinu v posilňovni. Bolo cítiť únavu, napriek tomu v obrane im nedarujem nič. Tam si to musia oddrieť," poznamenal J. Ištok.

V nasledujúcich dňoch budú pokračovať v tvrdšej časti prípravy, odohrajú druhý zápas so Spišskou Novou Vsou. "Potom prejdeme do takticko-hernej fázy, kde zohráme dve zápasy. Jeden s Popradom a posledný víkend pred barážou s Ružomberkom B. Pravda, ak sa s nimi v baráži. Mala by to byť generálka, ktorá by nám mala ukázať reálny obraz toho, ako sme pripravení," priblížil J. Ištok.

Nevýhoda

Rožňavčania pozorne sledujú aj vývoj v prvej lige. K celému systému však majú výhradu. Je to dosť nešťastný systém. Kým v prvej lige sa hrá nadstavba, družstvá sú v plnej príprave. Skončia tri dni pred barážou, my máme päť týždňov voľna. Malo by sa to zmeniť, takáto forma nikomu neprospeje. Sme navyše v nevýhode aj v tom, že súpera spoznáme len tri dni pred prvým zápasom baráže," posťažoval sa J. Ištok a dodal, "vyberať si však nemôžeme. Jednoznačne však chceme potvrdiť cieľ, ktorý sme si dali v januári a zotrvať v extralige."

Káder družstva sa už do baráže meniť nebude, jedinou novinkou posledných dní je odchod K. Kerestešovej, s ktorou po dohode rozviazal klub zmluvu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.