Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Rozlúčka s hádzanárskou Ligou majstrov

Sportnet|Publikované 23. nov 2007 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skTatran hostí dnes Portland San AntonioPrešovská Tatran handball aréna bude dnes dejiskom rozlúčky slovenského

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Tatran hostí dnes Portland San Antonio

Prešovská Tatran handball aréna bude dnes dejiskom rozlúčky slovenského hádzanárskeho majstra s tohtoročnou Ligou majstrov. Pre Tatran Prešov sa však posledným zápasom skupinovej fázy LM so španielskym Portlandom San Antonio európska pohárová púť skončiť nemusí. Ak sa dnes podvečer v Dánsku nestane zázrak a vysoko favorizovaný Svendborg Gudme podľa predpokladov vyhrá nad rakúskym Bregenzom, v takom prípade Prešovčania ako tretí v skupine D Ligy majstrov by pokračovali v druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaži, vo štvrtom kole Pohára víťazov pohárov.

PREŠOV. Tatran Prešov má pri prípadnej rovnosti bodov s A1 Bregenz lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Doma vyhral nad Rakúšanmi 31:26, u nich uhrali remízu 30:30. To by posunulo zelenobielych do ďalšieho pohárového diania. Momentálne je to však iba rovina úvah. Až posledné kolo skupiny D LM definitívne rozlúskne poslednú tajničku.

Uťahaní, ale odhodlaní

Prvé dve postupové miesta sú už jasné. Španielsky Portland San Antonio, dnešný súper Prešovčanov v Tatran handball aréne i dánsky TGI Svendborg GOG Gudme idú z prvých dvoch pozícií ďalej. Tatran Prešov, hrajúci v tejto sezóne na troch frontoch, v slovenskej a českej extralige, Lige majstrov, sa chystá na dôstojnú rozlúčku s najprestížnejšou európskou súťažou. Po Španieloch prídu v stredu do THA Česi z Karvinej, potom Tatran hrá v Zubří a Lovosiciach. Takže o "výdychu" po LM nemôže byť reč. "Nemáme absolútne žiaden dôvod nejaký zápas vypustiť, nejako kalkulovať," zasadil sa za seba i tím tréner Tatrana Prešov Martin Lipták. "Že sme uťahaní a že nám to málokto uzná, je náš problém. Toto mužstvo však poznám natoľko, že si dovolím tvrdiť, že na silných súperov sa dokáže za každých okolností vyburcovať. Preto nemám obavy, že nepôjdeme na doraz proti Španielom ani následne proti českým tímom. Iste, v stredajšej predohrávke na Považí na nás doľahla menšia kríza, ale verím, že iba krátkodobo."

Všenárodní voľnomyšlienkári

V prvom zápase skupiny zdolali Španieli na domácej pôde Slovákov o jedenásť gólov. Portland SA je favoritom aj dnešnej odvety. "Väčšiu časť to však na takýto gólový rozdiel nevyzeralo. Polčas sme prehrali o šesť gólov. V druhom prišlo pár našich vylúčení a súper odskočil výraznejšie. Za ´normálnych´ by sme tam tak či tak prehrali, ale nie takým priepastným rozdielom," spomína a tvrdí tréner Prešovčanov. "Čo sa týka dnešnej odvety, Portland, to je vlastne ´všenárodný´ tím. Podľa mňa sú to tak trochu voľnomyšlienkári. Aj doma sa v zápase s nami zabávali. Vedeli, že sa im nič vážne nemôže prihodiť. A ak, tak im ´niekto´ pomôže. U nás im postup nemôže ujsť, v LM sa im darí. Takže predpokladám, že do Prešova sa prídu ´len pozrieť´. Keď budú prehrávať, zaberú, keď nie, pôjdu svojím obvyklým tempom. A práve tu vidím našu šancu," mieni M. Lipták. "Čo sa týka taktiky, pôjdeme do zápasu s podobnou, s akou sme uspeli v Bregenzi. Španieli sa dopredu príliš rýchlo nehrnú, lebo sú leniví. Je tu teda šanca, že my pôjdeme naplno, kým Portland SA už zvlášť veľký záujem si to s nami rozdať nebude mať."

Balič - extratrieda, Kozlov - kanonier LM

Mužstvo španielskeho Portlandu San Antonio je doslova nabité hádzanárskymi hviezdami. Vari najjagavejšou je chorvátsky reprezentant Ivan Balič na strednej spojke, v minulom roku vyhlásený za najlepšieho hádzanára roka. Odchovanec RK Split prestúpil do Portlandu SA z RK Metkovič. I. Balič je majstrom sveta 2003, vicemajstrom 2005, olympijským víťazom z Atén v roku 2004. Španielsky tím je víťazom LM 2000/2001, rok predtým a v sezóne 2003/2004 vyhral PVP. V podstate každoročne hrá v závere najvýznamnejších pohárových súťaží v Európe. Pochváliť sa môžu však aj Prešovčania. R. Kozlov je s 39 gólmi, vedno s Linigenom zo Schaffhausenu, aktuálne najlepším strelcom Ligy majstrov.

Dnes zase vypredané

Len zopár lístkov, keďže väčšinu predali v predpredaji, bude daných do pokladnice THA (otvorené od 16. h) pred dnešným posledným stretnutím skupiny D Ligy majstrov Tatran Prešov Portland San Antonio. Povel k otvoreniu hry dá dvojica poľských arbitrov Arkadiusz Slodko a Leszek Solodko, delegát EHF Alia Dreca z Bosny a Hercegoviny dnes o 17.30 hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.