Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

ROZHOVOR/ Mužstvo sa muselo zohrať, myslí si predseda SP MFK

Sportnet|Publikované 5. okt 2006 o 00:00

Rožňava - Futbalisti SP MFK mali po dobrom začiatku krízu, ktorá sa začala vysokou domácou prehrou s Lastomírom. Po tomto zápase ohlásil hlavný

tréner D. Pollák svoj odchod. Nakoniec sa tak nestalo a aj naďalej zostal pri mužstve. Nasledovali ďalšie tri prehry. Mužstvo sa chytilo až v zápase s vedúcou Haniskou, v ktorom vyhrali 2:0, v Rešici síce prehrali, ale v ostatnom kole zdolali favorizované Sobrance 3:0. Predseda SP MFK Stanislav Prcúch mohol byť konečne spokojný.

Čo rozhodlo v zápase so Sobrancami?

Nasadenie našich hráčov a ukázanie toho, čo je v nich. Každý z nich je dobrý futbalista, len to mali skryté a teraz to dávajú vonku.

Kde to skrývali?

Mužstvo sa muselo zohrať. My sme v podstate dávali dohromady nový mančaft, respektíve dopĺňali o nových hráčov. V každom mužstve prídu krízy, my sme ju dúfam už prekonali a budeme už smerovať len dopredu a vyššie.

Tréner Dušan Pollák pre časom avizoval odchod, nakoniec však zostal na lavičke.

Dušan ostal pri mužstve ako asistent trénera. Spolu s Zoltánom Breuerom tvoria našu trénersku dvojicu. Myslím, že toto rozhodnutie prospelo veci. Je veľmi obetavý, pomáha kde môže, má prehľad. Vedie tréningy, proste sme to tak nejako dali dohromady. Je vidieť, že aj mužstvo sa stabilizovalo, výkony idú hore, chlapci rastú. Tí, čo mali byť posilami, nimi už skutočne sú. Každý jeden z hráčov dáva do toho všetko. Myslím, že by sme mohli začať víťaznú sériu.

Súvisiace články