Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rozhodujú sa medzi Tureckom a Španielskom

Róbert Andrejov|Publikované 10. dec 2015 o 23:00

Michalovčania už netrénujú, prípravu odštartujú začiatkom januára. Opäť budú mať sústredenie v teple.MICHALOVCE. Futbalisti jediného východoslovenského zástupcu vo Fortuna lige už oddychujú.

V utorok absolvovali hráči MFK Zemplín Michalovce posledný tréning v tomto kalendárnom roku, po ktorom mali ešte spoločný obed a po ňom sa už rozišli na dovolenky.

Tie budú trvať presne jeden mesiac, zimnú prípravu totiž odštartujú v piatok 9. januára.

Dlhý a náročný rok

Zemplínčania si mesačné voľno určite zaslúžia, pretože rok 2015 bol pre nich ozaj náročný. V jari bojovali o postup do najvyššej súťaže a potom absolvovali ťažkú prvoligovú jeseň, počas ktorej nastúpili aj na pohárové duely

. Dokopy tak v tomto roku odohrali až 38 súťažných stretnutí.

„Druhá liga končila na jar neskôr ako prvá, preto sme mali iba desať dní voľna, počas ktorého chlapci museli aj individuálne trénovať. Tento rok tak bol pre nás dlhý a náročný. Preto sme sa rozhodli, že chlapcom dáme dlhší odpočinok. Prvý týždeň majú na to, aby si od futbalu úplne oddýchli a doliečili si zranenia. Na ďalšie obdobie dostali individuálne plány, ale nie je to nič náročné. Je to kvôli tomu, aby prišli na zraz pripravení a v príprave nemuseli doháňať kondičku,“ uviedol michalovský tréner František Šturma.

Úvod aj záver s Košicami

V rámci zimnej prípravy má nováčik v pláne odohrať deväť súbojov, ten prvý v sobotu 10. januára doma s košickou Lokomotívou.

Ďalší súperi žlto-modrých budú maďarské celky Ferencváros Budapešť a Debrecín, prešovský Tatran či poľská Cracovia Krakov. V generálke na ligu vyzvú 20. februára doma VSS Košice.

„Opäť absolvujeme aj zahraničné sústredenie. Momentálne sa rozhodujeme medzi Tureckom alebo Španielskom. Jasno by sme v tomto mali mať na budúci týždeň,“ prezradil predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský.

Sústredenie v teple je naplánované na február, v rámci neho by mužstvo malo odohrať tri prípravné zápasy.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.